BIST1.776,41%12.5776
USD12.3751%0.31
EURO13,9795%-0.01
ALTIN712,60%-0.06
Akit HaberGündemSözcü'nün cahilliği bitmek bilmiyor! İslam cahili Sözcü, bakın neyi karıştırdı!
Gündem

Sözcü'nün cahilliği bitmek bilmiyor! İslam cahili Sözcü, bakın neyi karıştırdı!

Yalanlarla gözü körelmiş Sözcü Gazetesi, Başkan Erdoğan'ın faiz kararını eleştirmek için Kur’an ve Sünnet’in lafızlarının kastedildiği nas terimini “Nas suresini örnek gösterdi” diye ifade edince cehaleti ortaya çıktı.

Abone OlGoogle News
19 Kasım 2021 14:57

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda faiz ve enflasyona yönelik önemli mesajlar veren Erdoğan 'Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faiz ve enflasyonla mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Bu konuda nas ortada. Nas ortadayken sana, bana ne oluyor?" demişti.

SÖZCÜ: NAS SÜRESİNİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Başkan Erdoğan’ın faizle mücadele sözlerini, “Nas suresini örnek gösterdi” diye yorumlayan SÖZCÜ'nün İslami kavramlar hakkındaki cehaleti bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

CHP'Lİ ŞİMŞEK DE AYNI HATAYA DÜŞMÜŞTÜ

CHP’li Berhan Şimşek de katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilahi emir anlamında kullandığı 'nas' kelimesini sure olarak okumuş, yayını izleyen sosyal medya kullanıcıları, Şimşek'e büyük tepki göstermişti.

NAS NEDİR?

İslâm ilimlerinde nas (çoğulu nusûs) denilince genellikle Kur’an ve Sünnet’in lafızları kastedilir. Kaynaklar sıralamasıyla ilgili anlatımlarda Kitap ve Sünnet yerine kısaca “nusûs” dendiği de olur.

Bu anlamıyla nas vahyin metinsel verisi olduğundan teşrîin ve dinî bilginin temelini oluşturur; karşıtı genel olarak “ictihad”dır. İctihad, istidlâl ve kıyas gibi kavramlarla karşıt olarak zikredildiğinde nas Allah ve Peygamber’in sözünü, bu kavramlar da nasların akıl yoluyla açılımını anlatır.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar