BIST1.519,25%9.5176
USD9.4951%-0.50
EURO11,0341%-0.34
ALTIN548,37%-0.28
Akit HaberGündemVatandaşlara bozuk Biontech aşısı mı yapıldı? Valilik duyurdu: Bir doz daha yapılacak
Gündem

Vatandaşlara bozuk Biontech aşısı mı yapıldı? Valilik duyurdu: Bir doz daha yapılacak

Vatandaşlara bozuk Biontech aşısı yapıldığı iddiasına ilişkin açıklamada bulunan Zonguldak Valiliği, söz konusu iddiaları yalanlayıp, “aşının koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulandığı” gerekçesiyle aşıların tekrar edilmesinin karar kılındığını açıkladı.

Abone OlGoogle News
20 Eylül 2021 19:27

Zonguldak’ta aşı olan bazı vatandaşlara “aşının koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulandığı” tespit edilince aşıların tekrar edilmesinin uygun görüldüğü ortaya çıktı.

“Bozuk aşı yapıldı” iddiaları sonrası inceleme başlatıldı

Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada, kamuoyunda yayınlanan bazı haberlerde ikinci doz olarak yapılan bazı aşıların bozuk olduğu iddiası üzerine Atatürk Devlet Hastanesi yönetimi tarafından inceleme başlatıldığı belirtildi.

Aşıların tekrar edilmesi uygun görüldü

17 Temmuz tarihinde uygulanan Covid-19 Biontech aşılarından bir bölümünün “aşının koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulandığı”nın hastane yönetimince tespit edildiği kaydedildi. Açıklamaya göre bunun üzerine konu Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ile Önlenebilir Hastalıklar Dairesi Başkanlığına iletilerek, izlenmesi gereken yol hakkında görüş soruldu. Daire Başkanlığı ise cevap olarak daha önce de benzer durumlara karşı Pandemik Aşı Uygulamaları Komisyonunca verilen kararlar doğrultusunda aşıların tekrar edilmesi gerektiği görüşünü bildirdi.

"Aşılar kesinlikle bozuk değil"

Aşıların kesinlikle bozuk olmadığı, koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulanmış olması sebebiyle tekrar edilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar