BIST1.392,91%8.4680
USD8.4539%-0.05
EURO10,0440%-0.26
ALTIN492,24%-1.00
Akit HaberGündem‘CHP demek çöp demek!’: Vatandaşlar ''Belediyeye birileri Belediyecilik dersi versin" dedi!
Gündem

‘CHP demek çöp demek!’: Vatandaşlar ''Belediyeye birileri Belediyecilik dersi versin" dedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok sıkça dile getirdiği “CHP demek çöp demek” sözünü hatırlatan işte o görüntüler... Bir CHP'li belediye daha CHP'nin çöp, çukur, çamur partisi olduğunu kanıtladı. Çanakkale Belediyesi, çöpleri toplamakta yetersiz kalınca Çanakkaleli vatandaşları ‘medeniyetsizlik’ ile suçladı. Vatandaşlar, "Bize vatandaşlık ve görgü dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli" diyerek duruma isyan etti.

Abone OlGoogle News
22 Temmuz 2021 13:54

Çanakkale Belediyesi çöp konteynerlerinde biriken çöpleri toplamakta yetersiz kalınca suçu Çanakkalelilere attı. Günlerdir boşaltılmayan çöp tenekelerini, biriken çöp yığınlarını görmezden gelip kenara bırakılan çöp poşetlerine kızan belediyenin sosyal medyadan yaptığı "medeniyet çağrısı" büyük tepki topladı. Vatandaşlar, "Bize vatandaşlık ve görgü dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli" diyerek duruma isyan etti.

Utanmadan ders vermeye kalktılar

Çanakkale Belediyesi, haftalardır toplanmayan çöpleri, ağzına kadar dolu olan çöp tenekelerini ve çevre sakinlerinin isyanını görmezden gelip durumu kendi lehlerine döndürmek için garip bir plan hazırladı. Sabah'ın haberine göre çöp tenekesinin yanına bırakılan çöplerin fotoğrafını çeken Belediye, sosyal medyada paylaşarak "Biz toplar, temizleriz görevimiz. Ama sizin de (kullandığını korumayı bilmeyenleredir sözümüz) vatandaşlık görevleriniz yok mu?" yazdı.

Başkan sorgulamadan paylaştı

Çanakkale Belediyesi'nin paylaşımını Belediye Başkanı Gökhan da kendi sayfasında paylaştı. Gökhan'ın ağzına kadar dolu olan çöp tenekelerini görmezden gelip mahalle sakinlerine medeniyet ve görgü dersi vermesi Belediye ile vatandaşları karşı karşıya getirdi.

Çanakkaleliler tepki gösterdi

Günlerdir toplanmayan çöplerden rahatsız olan Çanakkaleliler, Belediye'nin gerekli hizmeti vermeyip üstüne bir de vatandaşlık dersi vermesine büyük tepki gösterdi. "Çöp tenekelerinden gelen kokuya mı, geceleri sivrisineklerden pencere açamadığımıza mı, yoksa terbiyeden yoksun suçlamaya mı yanalım" diyen çevre sakinleri, "Hem suçlular hem de pişkinler. Bu bölgede yeterli çöp tenekesi olmadığını ve düzenli hizmet alamadığımızı belediye ekiplerine bildirdik. Fotoğrafta da görülüyor. Çöp tenekesi ağzına kadar dolu. Belediye acaba çöp tenekeleri doluysa nereye atmamızı bekliyor? Basit bir belediyecilik hizmetini veremeyen Belediye, bize vatandaşlık dersi vermeye kalkıyor. Biz çöplerimizi boş olan çöp tenekelerine atacak kadar Çanakkale'yi seven insanlarız, peki yaz siz çöpleri zamanında toplayabilecek kadar çalışkan bir Belediye misiniz? Bize vatandaşlık dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli." dediler.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar