BIST1.391,64%8.4651
USD8.4715%0.15
EURO10,0699%0.00
ALTIN497,92%0.15
Akit HaberGündemSüleyman Özışık: Binlerce İnsanın dosyasını Soylu’ya götürdüm
Gündem

Süleyman Özışık: Binlerce İnsanın dosyasını Soylu’ya götürdüm

Sedat Peker’in iddialarıyla ismi tartışılan kişilerden biri olan Süleyman Özışık'ın OHAL komisyonlarına ilişkin sözleri gündem oldu.

Abone OlGoogle News
22 Haziran 2021 17:53

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen Süleyman Özışık’ın 18 Haziran 2020’deki bir yayında FETÖ nedeniyle görevlerinden alınan kişilerin göreve iade süreciyle ilgili konuştu.

Özışık yayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya 'masum olduğuna inandığı' binlerce kişinin dosyasını götürdüğünü söylüyor ve “Dedim ki; bu insanlar eğer masum çıkmazsa hesabını benden sorun. Araştırmalar yapıldı. Hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı. Hepsi görevlerine iade edildi" diye konuşuyor. Özışık şunları dile getiriyor:

“Dışarıdaki suçlu bir şekilde yakalanır ama içerideki masumun kul hakkını kimse ödeyemez. Ben gerek Süleyman Soylu’ya, gerek OHAL işlemleri komisyonuna, gerek diğer mercilere masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm. Dedim ki ‘Bu insanlar eğer masum çıkmazsa hesabını benden sorun’. Araştırmalar yapıldı, hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı ve hepsi görevlerine iade edildi.”

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar