BIST1.391,06%8.7573
USD8.7514%0.35
EURO10,4016%0.02
ALTIN495,67%-0.30
Akit HaberGündemİngilizlerden bomba itiraf: Hiçbir ülke Türkiye kadar etkin kullanamadı
Gündem

İngilizlerden bomba itiraf: Hiçbir ülke Türkiye kadar etkin kullanamadı

Türkiye'nin SİHA pazarında öncü bir aktör haline geldiğini belirten İngiliz haber ajansı Reuters, hiçbir ülkenin bu teknolojiden Türkiye kadar faydalanmadığını yazdı.

Abone OlGoogle News
11 Haziran 2021 13:23

İngiliz haber ajansı Reuters'ta, Türkiye'nin İHA pazarında öncü bir aktör haline gelmesiyle ilgili çarpıcı bir makale yayınlandı.

"Türkiye kadar etkin kullanan ülke yok"

Peter Apps tarafından kaleme alınan makalede, hiçbir ülkenin İHA dinamiğini Türkiye kadar etkin kullanmadığı yazıldı. Türkiye'nin, Bayraktar TB2 insansız hava araçlarını Katar, Tunus ve Ukrayna gibi ülkelere satarak, İHA pazarında ana taşıyıcı haline geldiği de okuyucuya aktarıldı.

"Türkiye'nin başarısını görmekten herkes memnun değil"

İnsansız hava araçlarının Türkiye'nin dış politikasıyla mükemmel şekilde uyum sağladığının belirtildiği yazıda, "Türkiye'nin İHA ihracatındaki başarısını görmekten herkes memnun değil." detayı dikkat çekti.

"Azerbaycan'ın asıl başarısı Türkiye'nin desteğiydi"

Geçen yıl Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki Dağlık Karabağ çatışmasında Türkiye'nin desteği, Azerbaycan'ın savaş alanındaki başarısının asıl noktasıydı. Türk İHA'ları, savaş alanında Ermeni tanklarını şiddetli bir etkiyle hedef aldı.

Türkiye'nin İHA'lardaki ihracat başarısını görmek herkesi memnun etmiyor. Kanada, nisan ayında, potansiyel İHA bileşenlerinin Türkiye'ye ihracatını engelledi. Batı da Ankara'nın Rus S-400 hava savunma sistemini satın alması nedeniyle yaptırım uygulamıştı."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar