BIST1.414,15%8.7266
USD8.7211%0.00
EURO10,3875%-0.11
ALTIN500,36%0.65
Akit HaberGündemCHP’li Ahmet Deniz Atabay’ın cinsel saldırı soruşturmasında yeni karar
Gündem

CHP’li Ahmet Deniz Atabay’ın cinsel saldırı soruşturmasında yeni karar

Kendisine iş istemeye gelen kadına alkol ve uyuşturucu verip cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile ilgili soruşturmanın genişletilmesine karar verildi.

Abone OlGoogle News
11 Haziran 2021 13:15

Aydın’ın Didim ilçesinde S.T. isimli bir kadın, Didim Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Deniz Atabay'ın 2016 yılında önce iş vaadiyle kendisiyle zorla birlikte olduğunu ileri sürerek, 14 Eylül 2020'de savcılığa şikayette bulundu.

Şikayet üzerine Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile belediye meclis üyeleri A.Ç. ve Ö.Ç. adliyeye çağrılıp Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade verdi.

Didim Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

SORUŞTURMANIN GENİŞLETİLMESİNE KARAR VERİLDİ

Didim Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 Mart 2021 tarihli 2020/5438 'soruşturma' ve 2021/873 karar sayılı kararı ile 'kovuşturmaya yer olmadığına' dair karar verildi.

Söke Sulh Ceza Hakimliği, Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 'kovuşturmaya yer yoktur' kararını bozarak, soruşturmanın genişletilmesine karar verdi.

İFADE VERECEKLER

Söke Sulh Ceza Hakimliği, delillerin yeniden toplanmasını, müşteki S.T.'ye tekrar çağrı yapılarak Cumhuriyet Savcısı huzurunda alınacak beyanında iddia edilen olayın ilk yaşandığı tarihin gün, ay, yıl olarak tekrar ifade etmesi istenecek.

Müştekinin olayların yaşandığını iddia edilen ev ve civarından müşteki ve şüphelilere ait olay tarihinde kullandıkları numaraların sinyal aldığı baz istasyonları belirlenecek.

HEKİMLERİN TANIK SIFATIYLA BEYANLARI ALINACAK

Şüpheli A.Ç.'nin olay tarihinde kullanmış olduğu cep telefonuna el konulup, CMK 134 maddesi kapsamında inceleme yapılarak müştekinin iddia ettiği görüntüleri çekip çekmediğinin belirlenmesi istenecek.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne müzekkere yazılarak şüphelinin Atatürk Devlet Hastanesi’nde ya da başka bir hastanede olayın iddia olduğu 2016 yılında psikolojik tedavi gördüğüne ilişkin kayıtların çıkarılarak söz konusu hekimlerin tanık sıfatıyla beyanlarının alınması istenecek.

Psikolog A.G.'nin Cumhuriyet Savcısı tarafından tanık sıfatıyla beyanları alınacak.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar