BIST1.541,98%7.5634
USD7.5325%0.20
EURO8,9821%-0.26
ALTIN411,29%0.22
Akit HaberGündemSürücüler dikkat! İstanbul'da en çok trafik kazası yaşanan noktalar belli oldu
Gündem

Sürücüler dikkat! İstanbul'da en çok trafik kazası yaşanan noktalar belli oldu

Trafik kazalarını mercek altına alan İstanbul Emniyeti’nin hazırladığı rapora göre megakentte en çok trafik kazası yaşanan “kara noktaları” belirlendi.

Abone OlGoogle News
22 Şubat 2021 16:01

İstanbul'da en çok trafik kazası yaşanan noktalar İstanbul Emniyeti ekipleri tarafından takibe alındı ve çok önemli bir çalışma gerçekleştirildi.

İstanbul Emniyeti trafik kazalarını mercek altına aldı. En sık kaza olan yerlerde çalışma yaptı. Bu çalışmaların sonuçları ise CNN Türk muhabiri Tugay Saday ve kameraman Güngör Yılmaz'ın özel haberinde ortaya çıktı.

10 nokta tespit edildi

2017 yılında 186 kişi, 2018 yılında 141 kişi, 2019 yılında, 117 kişi ve 2020 yılında ise 91 kişi yaşanan trafik kazalarında yaşamını yitirdi. Binlerce kişi yaralandı. Yüzlerce araç da kullanılamaz hale geldi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yaşanan kazaları mercek altına aldı. Detaylı analizler sonucu en sık kaza yaşanan 10 nokta tespit edildi.

Detaylı analizler yapıldı

Demet Komiser konu ile şu açıklamalarda bulundu:

“Bu kaza sıcak noktalarında meydana gelen kazaların sebeplerini sürücü hataları mı yolun yapısından mı kaynaklandığını detaylı analizler yaptık. Bu analizlerin sonucu yolun fiziki yapısıyla ilgili bir eksiklik tespit ettiğimizde yolun kavşak çalışması ışık konulması üst geçit alt geçit tespit ettiğimizde bununla ilgili kuruluşa bu durumu bildirdik.

“Ölümlü trafik kazaları yüzde 52 buçuk azaldı”

Sürücü hatalarıyla kaynaklı trafik kazalarında ilgili analizlerimizle de o noktalarda en yoğun saatlerde trafik kazalarının yaşandığı en yoğun saatlerde o kusurlarla ilgili denetimlerimizi sıklaştırdık. Son 3 yılda yaşanan ölümlü trafik kazaları yüzde 52 buçuk azaldı.

2020 yılında da yeni kaza sıcak noktaları belirlendi

Bunların ikisi Anadolu yakasında. Pendik sahil yolu, D100 Kozyatağı mevkii. 8'i Avrupa yakasında. Zeytinburnu, Cevizlibağ, Piyalepaşa, Vatan Caddesi, Haliç Köprüsü, Tem Otoyolu Sultangazi ayrımları Büyükdere caddesi, Barbaros bulvarı. Bu noktalarda denetimlerimizi sıklaştırdık.

İstanbul'da en çok kaza yapılan noktalardan biri de Fatih'te bulunan Akdeniz ve Vatan caddesinin kesişimi. Trafik ekipleri bu noktada kazaları önlemek için denetim yapıyor.

Ekipler öte yandan yayaya çarpma ve motosiklet kazalarını önleme amaçlı çalışmalarını sürdürüyor.”

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar