BIST1.541,98%7.5634
USD7.5325%0.20
EURO8,9821%-0.26
ALTIN411,29%0.22
Akit HaberGündemHDP İstanbul İl Başkanlığı'ndan Suriye'deki PKK mağarasına! 400 TL yol parası, lokantada aracı...
Gündem

HDP İstanbul İl Başkanlığı'ndan Suriye'deki PKK mağarasına! 400 TL yol parası, lokantada aracı...

Terör örgütü PKK ile HDP arasındaki terör ilişkisi bir kez daha gözler önüne serildi. Bingöl'de gerçekleştirilen operasyonda, kod isimlerin yazılı olduğu bir doküman ele geçirildi. Dokümanda örgüte katıldığı tespit edilen 'Arges Bertan' kod isimli Serhat Ç. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alındı. Serhat Ç. sorgusunda itirafçı oldu ve yaşananları tek tek anlattı.

Abone OlGoogle News
20 Şubat 2021 14:27

PKK Silahlı Terör Örgütü'ne yönelik yurt çapında yürütülen soruşturmalar kapsamında Bingöl'de gerçekleştirilen operasyonda, kod isimlerin yazılı olduğu bir doküman ele geçirildi. Dokümanda örgüte katıldığı belirlenen çok sayıda ismin, adresleri ve cep telefonlarıyla sıralandığı tespit edildi.

Bu isimlerden bir tanesi olan 'Arges Bertan' kod isimli Serhat Ç. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alındı. Serhat Ç. emniyetteki ifadesinde etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı oldu. Örgüt üyesi 'Arges Bertan' kod isimli Serhat Ç. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

HDP FATİH İLÇE BİNASINDAN ÖRGÜTE KATILMIŞ

İfadesinde İstanbul Fatih'teyken, HDP İlçe binasına giderek örgüte katıldığını aktaran Serhat Ç. 2014 yılı Ekim ayında Kobani'ye gidebilmek için ilçe parti yöneticilerine talepte bulunduğunu, yöneticilerin de kendisini HDP'nin İstanbul İl Başkanlığı'na yönlendirdiğini aktardı. Serhat Ç. Kobani'de örgüt saflarına katıldığı ana kadar olan süreci şu ifadelerle anlattı: "İl Başkanlığı'nda bir arkadaşımla bana 400 TL yol parası verdiler. Kimlik bilgilerimizi ve iletişim bilgilerimizi not ettiler.

DİYARBAKIR'DAN KOBANİ'YE

Diyarbakır'dan bizi alarak Kobani'ye geçireceklerini söylediler. Diyarbakır'da bir lokantaya gittik. Burada bir kişi gelerek 'sorumlu benim' dedi. Yaklaşık 10 kişi daha geldi. Birer ikişer dışarı çıkarak bu şahsı takip etmemiz söylendi. Bizi bir eve götürdüler. 2 gruba ayrıldık. Evden çıktıktan sonra, bir minibüse bindirip bizi yol kenarında indirdiler. Buraya 2 PKK Terör örgütü üyesi daha geldi ellerinde kalaşnikof vardı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar