BIST1.111,96%7.5764
USD7.5689%0.08
EURO8,9846%0.35
ALTIN475,24%0.28
Akit HaberGündemYunan Askeri 8 Yaşında ki Suriye'li Kızı Vurdu
Gündem

Yunan Askeri 8 Yaşında ki Suriye'li Kızı Vurdu

Yunanistan sınırını geçmeye çalışan gruba Yunan askeri ateş açtı. 8 Yaşında ki çocuğu plastik mermiyle ayağından vurdu.

13 Eylül 2020 11:00

Türk güvenlik güçleri, Edirne'nin Meriç ilçesinde Yunanistan sınırında Suriye uyruklu, biri ayağından yaralı 9 düzensiz göçmen tespit etti.

Yaralı Gazin Abdu, hastanede tedavi altına alındı.

Abdu'nun ağabeyi 19 yaşındaki Hazar Abdu, Avrupa'ya gitmek için Yunanistan sınırına geldiklerini söyledi.

Ailesiyle Avrupa'ya gitmek için şanslarını denediklerini belirten Abdu, "Yunan askeri sınırda bizi vurdu. Kardeşim ayağından 2 plastik mermiyle vuruldu. Daha sonra bize hakaret ettiler, kötü söz söyleyerek 'dönün' dediler. Türk polisi bize yardım etti, karakola getirdi. Hastaneye götürdüler bizi, kardeşim tedavi oldu." ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE YAŞANDI

Yunan askerinin bu tavrı hiç yabancı değil.  Kara sınırında yakaladıklarına ateş açıyorlar, dövüp üzerlerinde ki tüm kıymetli eşyalara el koyan askerler, sınırı geçmeye çalışanları tekrar Türkiye tarafına yolluyorlar. 

Deniz de yakaladıklarında ise aynı vahşi tutumu onlara da gösteriyorlar, daha önce de görüntülere yansıyan Yunan askerleri mültecilerin ya şişme botunu patlatıp denizin ortasına bırakıyor ve ya darp ederek denize atıyorlardı. 8 yaşında ki Suriye'li kız çocuğuna uyguladıkları şiddet Yunan askerinin bir kez daha ne kadar acımasız olduğunu gösterdi.

 

Yorumlar