BIST11.064,85%0,37
USD33.0503%36.0526
EURO36,0286%42.9143
ALTIN2.563,81%0.56
Gündem

Yaşar Güler 15 Temmuz'u anlattı: Darbeciler odamı bastı

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay 2'inci Başkanı olarak görev yapan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, darbe girişiminde yaşadıklarını ilk kez anlattı. Güler, "Saat 21.25'te yüzleri maskeli darbeciler odamı bastı." dedi.

Abone OlGoogle News
10 Temmuz 2024 11:00

Dönemin Genelkurmay 2'inci Başkanı olan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 15 Temmuz darbe girişimini anlattı.

Sabah Gazetesi'ne konuşan Bakan Güler, 15 Temmuz'da saatler 21.25'i gösterdiğinde yüzleri maskeli darbecilerin makam odasına girdiğini belirtti.

"Yat" komutuna uymarak bir tanesini yere fırlatmasının ardından hepsinin üzerine çullanarak kendisini durduklarını söyleyen Güler, ardından emir subayının sivil kıyafetle içeri girdini belirtti.

"GÖRDÜĞÜM AN ANLADIM"

Güler, "O haini orada gördüğüm an bu işin ne olduğunu anladım." ifadesini kullandı.

Güler, darbecilerin gözlerini ve ellerini bağladıktan sonra kendisini zorla bir araca bindirerek nizamiyeden çıkarmaya çalıştığını ancak bu plana genç bir üsteğmenin mani olduğunu söyledi.

Üsteğmenin kendisini kaçırmak isteyen emir subayını vurarak etkisiz hale getirildiğini ve böylece kaçırılma girişiminin engellendiğini belirten Bakan Güler, "O gece beni infaz etmekle görevlendirilen emir subayımın öldürülmesi kırılma noktalarından birisiydi." dedi.

Eşine ise "Yaşar paşayı vurdular, öldü." denildiğini söyleyen Milli Savunma Bakanı, "Onlar için problem bendim. Bunların asıl yüzünü, her şeyi bilen tek bir adam var. O da benim." ifadelerini kullandı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar