BIST11.139,46%0,05
USD33.0956%36.0624
EURO36,0782%42.8790
ALTIN2.600,36%-0.53
Gündem

Geleceğin Türkiye'si için ter döktüler

Türkiye'nin bilim ve teknoloji atılımı için hayata geçirdiği ‘DENEYAP Atölyeleri’ uygulama sınavına giren 518 öğrenci kendilerine verilen malzemelerle kendi araçlarını yaptılar.

Abone OlGoogle News
04 Temmuz 2024 16:00

Geleceğin Türkiyesi’nin inşasında önemli rol oynayacak DENEYAP Atölyeleri ve bu atölyelerde eğitim alacak öğrenciler Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde ter döktüler. Şahinbey Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) iş birliğiyle başlatılan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri uygulama sınavı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Şahinbey Belediyesi DENEYAP atölyelerinde eğitim görmek isteyen öğrenciler, ilk aşama olarak; e-sınava ikinci aşama olarak ise online sınava girdi. Sınava katılan öğrenciler arasında başarılı olan 518 öğrenci üçüncü etap olarak; Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı’na katılım sağladı. 81 il ve 118 merkezde gerçekleştirilen sınavda başarılı olan öğrenciler, 3 yıl süresince Bilim Şahinbey DENEYAP Teknoloji Atölyelerinin tüm eğitimlerinden ücretsiz olarak yararlanacak.

ÖĞRENCİLERİMİZ BİZİM GELECEĞİMİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrenciler için belediyenin tüm imkânlarının seferber edildiğini belirterek “Öğrencilerimiz; bizim geleceğimiz, ülkemizin aydınlık yarınlarıdır. Şahinbey Belediyesi olarak öğrencilerimizin gelişimi için her türlü desteği veriyoruz. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezimizde; Bilim Şahinbey, DENEYAP atölyelerimiz, Konservatuarımız ve Tiyatro okulumuz var. Bunların hepsi öğrencilerimiz için. Sınava giren öğrencilerimizi gayretlerinden dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar