BIST11.139,46%0,05
USD33.0938%36.0624
EURO36,0871%42.8790
ALTIN2.601,26%0.01
Gündem

Fatma Şahin Türkiye'nin İlk Fair Play Annesi Seçildi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenecek 1’inci Fair Play Anneleri Paneli’nde “Türkiye’nin İlk Fair Play Annesi” olarak seçildi. Ünvan, yarın düzenlenecek törende yapılacak yeminle verilecek.

Abone OlGoogle News
04 Temmuz 2024 16:11

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve TMOK tarafından organize edilen 1’inci Fair Play Anneleri Paneli hakkında basın toplantısı düzenlendi.
 
Türkiye’de yerel yönetimlerle iş birliği yaparak, toplumun temel yapı taşı olan ailelere ulaşmak ve Fair Play olgusunu ülkedeki annelere anlatmak için planlanan organizasyonda konusunda uzman ekipler konferanslar düzenleyecek. Fair Play ruhunun anneler üzerinden yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlayan panellerin birincisi Gaziantep’te düzenleniyor. Proje, Türkiye genelinde 31 Mart 2024 seçimlerinde kadın belediye başkanı seçilen belediyelerle iş birliği yaparak uygulamaya konulacak.
 
Panelin Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’ndaki basın toplantısına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar katılarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
BAŞKAN ŞAHİN’İN ÇALIŞMALARI, PROJENİN BAŞLANGICININ GAZİANTEP OLARAK SEÇİLMESİNİ SAĞLADI
 
Annelerin “Fair Play” ruhuna çocuklarının eğitiminde yer vermesi için yapılan panel için Başkan Fatma Şahin’in 6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri sonrası yürüttüğü çalışmalar ile kadın bir lider olarak yaptığı başarılı projeler örnek gösterilerek başlangıç ili olarak Gaziantep seçildi. Komite tarafından oy birliği ile seçilen Gaziantep ve Başkan Şahin ile başlayan paneller daha sonra diğer kadın belediye başkanlarının görev yaptığı kentlerde kura ile belirlenerek devam edecek.
 
HEDEF 10 BİN ANNE!
 
Projenin hedef kitlesi Türkiye’deki anneler olup, ilk planda en az 20 belediye ile 10 bin anneye ulaşılması planlanıyor. Belediyelerle iş birliği yapılarak, proje kapsamında kadın belediye başkanlarının görev yaptığı şehirlerde konferanslar düzenlenecek. Konferanslarda fair play kavramı, çocukların ve toplumun bu kavram çerçevesinde nasıl gelişeceği konularında annelere bilgiler aktarılacak.
 
ŞAHİN: BANA VERİLEN BU UNVAN ŞEHİRDEKİ HER BİR ANNEYE VERİLMİŞTİR
 
Toplantıda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin unvana layık görülmekten dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek şunları söyledi:
 
“Bu şehir olmasaydı, bu toprakların çocuğu olmasaydım, bu ünvanı almam mümkün değildi. Ben 2 milyonun emanetçisiyim. Her şehir çok zor ama bizim şehir daha da zor. Bana verilen bu unvan şehirdeki her bir anneye verilmiştir. Bu şehirdeki her bir anne de ödüllerin en iyisine layıktır. Bu yüzden yarın yapılacak yemin ve sertifika programı ile Türkiye’de bunu başardığımızda Gaziantep’teki anneleri dünyanın fair play annesi yapma hedefi için yola çıkıyoruz.”
 
GAZİ ŞEHRİ AŞK İLE ÇALIŞARAK DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ
 
Projenin önemine vurgu yapan Başkan Şahin, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:
 
“Yarın Gaziantep’teki anneleri Fair Play annesi olarak göstereceğiz. Bu yıl Gaziantep’te aile yılı. Fair Play anneliğini sertifika programına dahil ettiğimizde Fair Play müzesinin olduğu il Konya. Programa katılan annelerimize bir Konya turu yapacağız. Müzeyi görecekler, Hz. Mevlana’nın Türbesi’ni görebilecekler. Bu şehri 3 hedef üzerine koyduk. Dirençli, akıllı ve yeşil şehir yapacağız. Gazi şehri aşk ile çalışarak asla yorulmayarak dünyanın en önemli şehirlerinden birine dönüştüreceğiz.”
 
ARIPINAR: DÜNYADA İLK DEFA BU KAPSAMDAKİ PROGRAMI GAZİANTEP’TE BAŞLIYOR
 
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ise toplantıda yaptığı konuşmada fair play nedir sorusunu örneklerle açıklayıp, projenin oluşumu hakkında bilgi vererek şunları söyledi:
 
“Kadın belediye başkanlarımız bugün ülkemizde geniş çapta iş başındalar. Fair play’i en güzel çocuklarına anneler anlatır. Belediye başkanlarıyla program için iş birliği yapalım dedik. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in ismi de proje için hiç itiraz olmadan ilk başta çıktı. Üst üste 3 sefer Gaziantep halkı güvenerek oy vermiş. Depremde bütün gazeteler Başkan Fatma Şahin’in başarılarını yazmış. Biz de gelip konuştuk ve kabul etti. Dünyada ilk defa bu kapsamdaki program Gaziantep’te başlıyor. Başkan Fatma Şahin de panelle birlikte ‘Türkiye’nin İlk Fair Play Annesi’ ünvanını alacak. Yarın törenle bu özel ünvanı vereceğiz.”

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar