BIST11.139,46%0,05
USD33.0785%36.1250
EURO36,1443%42.8953
ALTIN2.598,42%-0.60
Gündem

Mülakat sonuçları açıklandı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 23-24 Aralık 2023'te ÖSYM tarafından gerçekleştirilen yazılı sınavda başarılı olan adaylar arasından 1.000 hakim ve savcı yardımcısı alımına dair mülakat sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Abone OlGoogle News
29 Haziran 2024 11:22

Hakim ve savcı yardımcıları yeni sisteme göre daha etkin bir mesleğe hazırlık dönemi geçirecekler.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, alınan yeni kararlar sonrasındaki ilk hakim ve savcı yardımcısı alımına dair mülakat sonuçlarının açıklandığını paylaştı.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yargı hizmetlerinin daha etkili ve verimli sunulması için hayata geçirilen hakim ve savcı yardımcılığı müessesesi kapsamında, 23-24 Aralık 2023'te ÖSYM tarafından yazılı sınav gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Yeni sistemin ilk hakim ve savcı yardımcılarına başarılar diledi

Sınavda başarılı olan adaylar arasından 1.000 hakim ve savcı yardımcısı alımına dair mülakat sonuçlarının açıklandığını belirten Tunç, hakim ve savcıların kürsüye daha donanımlı ve güçlü şekilde hazırlanmalarını sağlayacak yeni sistemin ilk hakim ve savcı yardımcılarını tebrik etti, görevde başarı diledi.

Mesleğe kabul öncesinde 1 yıl süreyle eğitim alacaklar

Hakim ve savcı yardımcılarının, mesleğe kabul öncesinde Adalet Akademisinde 1 yıl eğitim alacaklarını, usta çırak ilişkisi içinde 2 yıl tecrübeli hakim ve savcıların yanında görev yapacaklarını vurgulayan Yılmaz Tunç, şunları kaydetti: "Hakim ve savcı yardımcılarımız, bir yandan daha etkin bir mesleğe hazırlık dönemi geçirirken diğer yandan da hakim ve savcılarımıza yargısal faaliyetlerde yardımcı olacak. Uygulamadaki güncel vakalardan beslenen bir eğitim süreci geçirecek olan hakim ve savcı yardımcılarımız, adliyelerdeki süreçlere doğrudan katkıda bulunacak."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar