BIST10.679,98%-0,82
USD32.9604%35.3054
EURO35,3217%41.8099
ALTIN2.464,63%-0.20
Gündem

Erdoğan'dan BM'ye Gazze çağrısı: İsrail barbarlığına karşı açık tavır ortaya koyun!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Haziran Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü dolayısıyla Gazze'de katlediler çocukları yad ettiği bir paylaşımda bulundu. Erdoğan, "Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır. Maalesef dünya bu imtihanda sınıfta kalmıştır." dedi.

Abone OlGoogle News
04 Haziran 2024 16:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 42 yıl önce Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 4 Haziran Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü'ne ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Erdoğan, "Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü’nde, 7 Ekim’den beri Gazze’de barbarca katledilen 15 binin üzerinde yavrumuzu hüzünle yâd ediyorum." dedi.

Katledilenin sadece çocuklar ve bebekler olmadığının altını çizen Erdoğan, insanlığın katledildiğini ifade edip "Maalesef dünya bu imtihanda sınıfta kalmıştır." diye konuştu.

"HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUM"

"Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletleri, Gazzeli masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya, dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum. Türkiye olarak Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, garip varsa; çocuklar nerede öldürülüyor, nerede açlıkla, yoklukla sınanıyorsa elimizi uzatmaya, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla canla başla çalışmaya devam edeceğiz."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar