BIST10.679,98%-0,82
USD32.9683%35.3054
EURO35,3476%41.8071
ALTIN2.460,57%-0.36
Gündem

Azimli istifa ettiğini açıkladı

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya Kurucular Kurulu Üyesi Abdullah Azimli, düzenlediği basın toplantısıyla Kurucular Kurulu Üyeliğinden ve partiden istifa ettiğini duyurdu.

Abone OlGoogle News
03 Haziran 2024 15:12

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya Kurucular Kurulu Üyesi Abdullah Azimli, düzenlediği basın toplantısıyla Kurucular Kurulu Üyeliğinden ve partiden istifa ettiğini duyurdu. 3 nesildir dededen, babadan Milli Görüşçü ailenin bir efradı olduğunu ifade eden Azimli, “Dedem Silleli Hoca Abdullah Efendi 1969’dan önce Erbakan Hocam, Süleyman Arif Emre ve Hasan Aksoy gibi isimlerle defalarca görüşmüş. Dedemin Erbakan Hocamın bağımsız aday olup, milletvekili olmasında büyük katkıları oldu. Aynı zamanda Tahir Büyükkörükçü Hocanın da hocalığını da yapmıştır.

Babam Musa Azimli, Milli Nizam Partisi ve Milli Selamet Partisi’nde görev aldı. Beldesinde bin 299 oyun bin 277’sini Mili Selamet Partisi’ne kazandıran belde başkanıdır. Ben ise bu davaya hizmet edebilmek için resmi kurumlardan emekliliğimi istedim ve Karatay ilçesi kurucular kurulu üyeliği, ilçe teşkilat başkanlığı, iki dönem genel merkez delegeliği, il ekonomi, il STK ve uzun süre il teşkilat başkanlığı yaptım” dedi. Genel seçimlerden önce ise babasının rahatsızlığı dolayısıyla partiden uzaklaşmak zorunda kaldığını dile getiren Azimli, menfaat gözetmeksizin üst düzey çalışmalar yaparak 29 ilçede partiyi teşkilatlandırdığını hatırlattı.

Azimli "Siyasi partilerle görüşümüz uyumsuz hale geldi. YRP üyeliğimden ve tüm görevlerimden istifa ediyorum. Hiçbir siyasi parti ile bağım yoktur. 25 yıl hizmet ettiğim Sille Kültür ve Tarihini Koruma Derneği’nde devam ediyorum. Aynı zamanda genel başkanlığını Latif Cem Baran’ın yaptığı Birlikte İleri Derneği’nde devam edeceğimizi buradan ilan ediyorum.” dedi

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar