BIST10.676,65%-1,07
USD32.2273%0.13
EURO34,9565%0.21
ALTIN2.418,47%0.36
Gündem

Avukat Mustafa Kuran Camileri ve 1000 kişilik Kur’an Kursu Külliyesi açılıyor

.

Abone OlGoogle News
14 Mayıs 2024 13:15

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde Avukat Mustafa Kuran’ın Organize Sanayi Bölgesi’ndeki camisi, Tekye Mahallesi’nde babası Hacı Hüseyin Kuran ve annesi Süheyla Söyler Kuran adına yaptırdığı 1000 kişilik eğitim alınacak külliye ve Karacadağ’daki yine kendi adına yaptırdığı 3’üncü cami ve taziye evi 17 Mayıs 2024 Cuma günü açılacaktır.

Bu güzel eserlerin açılmasına vesile olan insanlar ne kadar şanslı.

Benim projesini mucize gibi görüp baştan sona izlediğim yukarıdaki üç büyük eserin 85 yaşındaki; azimli, kararlı, becerikli, insan ilişkileri on numara, saygıdeğer değer bir avukatın, belki birçok kişinin yapamayacağı, örnek alınabilecek, takdir ettiğim Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı Avukat Sayın Mustafa Kuran‘ın bunların nasıl bir bütün olarak aynı zamanda tam teşekküllü hale getirebildiğini hayranlıkla izledim, izlemeye devam ediyorum…

Tanıdığım için gurur duyduğum Sayın Kuran’ın emek ve yürek isteyen böylesine güzel bir projeyi komplike bir şekilde ortaya çıkarabilmesi gerçekten takdire şayan bir başarıdır.

Üstelik bu işleri genellikle İstanbul’dan uzaktan telefonla insan ilişkilerindeki becerisi ile halledilmiştir ve tek başına bu mücadelenin kahramanıdır Mustafa Kuran…

Allah onu korusun, nice böyle eserlerini görelim ve herkese örnek olmasını diliyorum.

Orada en iyi koşullarda eğitim görecek öğrenciler, eğitimciler ve hocalar ne kadar şanslı. Eminim hepsinin duaları Sayın Avukat Mustafa Kuran’ın cedlerine ve sevdiklerine ulaşacak, sevap olacaktır.

İkinci bir Mustafa Kuran gelir mi acaba dünyaya?

Biz dua edelim başımızdaki Mustafa Kuran sağlıkla uzun yaşasın ve birçok eserlerini yine görelim. Her şey için ona ben bir eğitimci olarak minnet duyuyor, onu toplum adına her zaman takdirle anıyorum.

Milletimize, memleketimize ve bölgesine hizmeti unutmayan Sayın Kuran’ı takdir ve tebrik etmemek mümkün değildir. Allah daha nice eserler gerçekleştirmeyi nasip etsin.

Hazreti Ali buyuruyor ki; “Bana bir kelime öğretenin kırk yıl kölesi olurum.”

Medeniyetimiz eğitime, ilim ve irfana çok önem vererek dünyaya en büyük imparatorluk ve Devleti kurmuştur.

Peygamberler şehri Urfa’nın Viranşehir’in ve o bölge gençlerinin böyle bir bünyede Kur’an öğrenmesi, yükselmesi ve kalkınması İnşAllah mukadder olacaktır.

Avukat Mustafa Kuran’ın eğitim ve öğretim bakımından yaptıkları takdire şayandır. Çünkü memleketimizin kalkınması, iyi yetişen gençlere bağlıdır. Bu eğitim kuruluşu fazilet, ilim sahibi, edepli, ahlaklı kişilerin yetişmesine vesile olacağı için 40 yıllık eğitimci olarak mutluluğumu ifade etmek istiyor ve bu güzel duygularımı Kuranı Kerim ve Hadisi Şeriflerden ilham alarak ve ruhumuzu ve beynimizi arındırarak bu cümlelerle Avukat Mustafa Kuran’ı tebrik ediyor, sağlık ve uzun ömürler diliyorum.

Yazımı bir ayet ve bir hadis ile tamamlamak istiyorum.

Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazını kılan, zekâtını veren ve yalnız Allah’tan korkup çekinen kimseler imar edebilirler. İşte bunların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur. (Tevbe, 9/18) 

Her kim Allah için bir mescit bina ederse Allah ona cennette bir mescidin benzeri bir köşk bina eder. (Hadisi Şerif, Müslim 24)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar