BIST10.676,65%-1,07
USD32.2273%0.13
EURO34,9565%0.21
ALTIN2.418,47%0.36
Gündem

EĞİTİM-İŞ VE EĞİTİM-SEN, öğretmene şiddete “dur” değil “şov” dedi

Hemen her platformda MEB’e muhalefet etmeyi görev bilen Eğitim-İş ve Eğitim-Sen, Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öğretmene yönelik şiddete karşı başta yasal düzenleme olmak üzere alınacak tedbirlere ilişkin eğitim sendikalarına yaptığı çağrıya kulak tıkadılar. 

Abone OlGoogle News
10 Mayıs 2024 11:32

Meydanlarda şov yapıp icraata gelince suspus oluyorlar
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmene yönelik şiddettin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin eğitim sendikalarına çağrıda bulunarak ortak eylem planı için bugün MEB’e davet etti. 

MEB’deki toplantıya Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türk Eğitim- Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Eğitim- Sen Genel Başkanı Kemal Irmak ve Eğitim- İş Genel Başkanı Kadem Özbay katıldı. 

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Bakan Tekin kameralar karşısına geçti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Türk Eğitim- Sen Genel Başkanı Talip Geylan’dan öğretmene karşı şiddetin önlenmesi için Bakan Tekin’e destek açıklaması gelirken Eğitim- Sen Genel Başkanı Kemal Irmak ve Eğitim- İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ın şovu seçmesi dikkatlerden kaçmadı.  

Bakan Tekin ile görüşmeye katılan Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ve Eğitim- Sen Genel Başkanı Kemal Irmak’ın ortak basın açıklamasında yer almadan Bakanlık önünde açıklama yaparak şovunu sürdürmesi dikkat çekti. 

Eğitim-İş ve Eğitim Sen’in bu tutumu, meydanlarda şov yapıp üye sayısını artırarak sendika ağalıklarını devam ettirmeye yönelik bir manevra olarak değerlendirildi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar