BIST10.676,65%-1,07
USD32.2273%0.13
EURO34,9565%0.21
ALTIN2.418,47%0.36
Gündem

PKK'dan CHP'ye İstanbul tehdidi: Kendi oyunuz sanmayın!

CHP ile terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı DEM Parti arasındaki 'Kandil Uzlaşısı'nın mimarı PKK elebaşlarından Mustafa Karasu, stratejinin tuttuğunu söyledi. CHP'ye mesaj veren teröristbaşı Karasu, 'Bu oyları kendi oylarınız sanmayın.' dedi.

Abone OlGoogle News
05 Nisan 2024 13:31

Terör örgütü PKK elebaşısı Mustafa Karasu, seçimlerde CHP ile yapılan işbirliğini itiraf etti. Karasu, CHP'ye 'Aldığın oyları kendi oyun gibi görme" uyarısı yaptı.

Seçimde DEM Parti ile kirli ittifak yapan CHP, seçim sonrası zora girdi.

İstanbul'da DEM Parti'nin İBB adayı olarak gösterdiği ancak hiçbir seçim çalışması yapmayan Meral Danış Beştaş, seçim gecesi CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na yönelik 'İmamoğlu bu oylar benimdir demesin sakın, aldığı oylar onun değil. Bizim seçmenlerimiz oraya oy verdi" açıklamasını yaptı.

Dün de terör örgütü PKK elebaşısı Mustafa Karasu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ittifak hatırlatması yaptı.

Karasu, "CHP bu oyları kendi oyları olarak görmemelidir" dedi.

Özgür Özel'in seçim gecesi yaptığı açıklamada bunun farkında olduğunu ifade eden örgüt elebaşısı, "Doğru tutum da budur. Herkes de biliyor ki DEM Parti'nin İstanbul tabanı %10 civarındadır. Bu oyların en azından yüzde 8'i İstanbul'daki demokrasi isteyen güçlerin parçası olmuştur. İmamoğlu'nun 2019'dan daha güçlü kazanmasında önemli rol oynamıştır. Bu açık görülen bir gerçekliktir" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel 12 Aralık 2023'te DEM Parti eş Genel Başkanı Tülay Oruç ile görüşmüş ve 'diyalog sürecek' demişti.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar