BIST9.545,70%0,16
USD32.5301%0.19
EURO34,8682%0.61
ALTIN2.490,33%1.14
Gündem

Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Filistin'e Yardım Eli

Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Filistin'deki trajik olayları unutmayarak büyük bir dayanışma örneği sergiledi.

Abone OlGoogle News
28 Mart 2024 16:00

Okul, 1250 kişilik bir iftar yemeği düzenleyerek Filistin'de yaşanan soykırımı hatırlattı ve destek verdi. Bu etkinlik, sadece bir yemek organizasyonundan öte, insanlık ve kardeşlik duygularının bir göstergesi oldu. Okulun bu anlamlı adımı, toplumda duyarlılığın ve birlik ruhunun önemini bir kez daha vurguladı.

Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Filistin'deki insanlık dramını unutmadı ve Gazze'deki kardeşlerine destek olma amacıyla etkileyici bir adım attı. Okul Müdürü Ali Volkan Nizamoğlu liderliğinde, öğrenciler, öğretmenler ve çalışanlar bir araya gelerek 1250 kişilik bir iftar yemeği düzenledi.

"Gazze'ye Umut Işığıyla İftarımızı Paylaştık"

Ali Volkan Nizamoğlu, "Gazze İçin İftar Vakti, Kardeşlerimize Yardım Elinizi Uzatın!" çağrısıyla yola çıktıklarını belirterek, Ramazan'ın dayanışma ve yardımlaşma ruhunu ön plana çıkardıklarını ifade etti. Okul olarak, 22 Mart Cuma günü Gazze'de gerçekleştirdikleri iftar etkinliğiyle, uzak mesafeleri aşarak Filistinli kardeşlerinin yanında olduklarını gösterdiklerini dile getirdi.

Ramazan'ın kardeşlik ve yardımlaşma duygularını pekiştirmek adına bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini vurgulayan Nizamoğlu, "Savaşın ve zorlukların gölgesinde yaşam mücadelesi veren Gazze'deki kardeşlerimize bir nebze yardımcı olabildiysek ne mutlu bize" şeklinde konuştu.

Okul yönetimi ve öğrencilerinin bu anlamlı ve hayırlı davranışları için teşekkür eden yetkililer, bu tür etkinliklerin toplumsal dayanışma ve kardeşlik duygularını güçlendirdiğine inandıklarını belirttiler.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar