BIST9.530,47%-0,18
USD32.5107%0.13
EURO34,8701%0.62
ALTIN2.485,67%0.95
Gündem

Bakan Yerlikaya duyurdu: Yeni toprak kayması riski var!

Erzincan'daki son durumla ilgili açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Yeni toprak kayması riski var. Hepimizde büyük bir hırs ve azim var. En büyük amacımız bir an önce müjde vermek" dedi.

Abone OlGoogle News
19 Şubat 2024 09:00

Erzincan'da altın maden ocağında yaşanan heyelanda bugün 6'ncı gün...

İliç'te bulunan ekipler, hummalı bir çalışma yürütüyor. Toprak altında kalan 9 işçiye ulaşmak için büyük bir mücadele ortaya koyuluyor.

İlk andan itibaren bölgede bulunan ve gelişmeleri yakından takip eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son durumu değerlendirdi..

"Tekrar kayma riski var"

Katıldığı bir canlı yayında konuşan Bakan Yerlikaya, çalışmaların büyük bir hızla sürdüğünü belirterek yeni bir toprak kayması riskinin olduğunu söyledi..

Yerlikaya "Sabırlı Deresi'nin olduğu yerde 5 milyon metreküp, maden ocağının olduğu yerde 1,2 milyon metreküp ve yukarıda asılı kalan ama yerinden oynamış 3,5 milyon metreküplük bir toprak kütlesi var. Tekrar kayma riski var." dedi.

"Zamanla yarışmamız lazım, dikkatli olmamız lazım"

Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı: "Bizim zamanla yarışmamız lazım, çok dikkatli olmamız lazım. Yeni toprak kayması riski var. Her iki tepeye de jeoradarlar koyduk. Bir yandan iş sağlığı güvenliği, bir yandan da zamanı olabildiğince en verimli kullanmanın yarışını yapıyoruz.

Hepimizde büyük bir hırs ve azim var. En büyük amacımız bir an önce müjde vermek. Bizim için durmak yok. Dualar ve sabırla bizi beklemeleri lazım."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar