BIST9.312,12%-0,35
USD31.0174%0.03
EURO33,6583%0.22
ALTIN2.022,01%0.19
Gündem

Maraş'ta 'Azerbaycan Mahallesi' yükseliyor

TOKİ iş birliği ile Azerbaycan tarafından Hayrullah Mahallesi’nde yapımına başlanan kalıcı konut ve iş yerlerinin tamamlanması için çalışmalar sürüyor.

Abone OlGoogle News
31 Ocak 2024 10:00

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından, yaralar sarılıyor. Evlerini kaybeden vatandaşlar için devlet harekete geçti.

Bu kapsamda da imarı ve inşası noktasında alt ve üstyapı imalatları devam ederken kalıcı konut ve iş yerleri de hızla yükseliyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde şehir merkezinde hayata geçirilen kentsel tasarım projesinde de büyük bir ilerleme var.

3 bloğun temeli atıldı

Azerbaycan Devleti ve TOKİ iş birliğiyle Hayrullah Mahallesi’nde yapımına başlanan konut ve iş yerlerinin inşası hummalı bir şekilde sürüyor. Otopark, iş yeri ve konuttan oluşan 3 bloğun temeli atılırken, 7 bloğun da zemin hazırlığı devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in canlı bağlantıyla katılım sağladığı programla temeli atılan Haydar Aliyev İlkokulu’nun inşası da büyük bir hızla yükseliyor.

Kentsel tasarım projesi kapsamında bölgeye bin adedi Azerbaycan Devleti tarafından olmak üzere 2 binin üzerinde konut ve iş yeri, sosyal donatı alanları, kültür merkezi, okul ve yeşil alanlar kazandırılacak.

"Allah devletimize zeval vermesin"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projeyle şehir merkezi eski canlılığına kavuşacak. Yavuz Us, “Azerbaycan temellerinin atılması ve burada çalışmalar başladı ancak buraların bir an önce tamamlanması ve hak sahiplerine teslim edilmesini istiyoruz” dedi.

Durdu Mehmet Türkçü ise “Allah kimsenin başına vermesin bizim de binamız çıktı şehitlerimiz var. Allah devletimize zeval vermesin. Bir an önce evlerimize geçmemizi istiyoruz” diye konuştu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar