BIST7.913,76%-0,82
USD28.9738%0.18
EURO31,1449%-0.29
ALTIN1.866,89%-1.05
Gündem

Milli İrade Platformu'ndan önemli basın açıklaması

Milli İrade Platformu Öncülüğünde, Esenler Eğitime Destek Platformu, TÜGVA, ENSAR, ÖNDER, İLİM YAYMA CEMİYETİ, FSM VAKFI, Esenler Dernekler Federasyonu ve bir çok STK ile birlikte yüzlerce vatandaş katıldı. Milli İrade Platformu, İsrail'in Gazze'yi kuşatmasına ilişkin basın açıklaması yaptı. Detaylar haberimizde...

Abone OlGoogle News
21 Ekim 2023 10:45

İşte o açıklama;

Sözlerime başlamadan önce sizleri başta Terör Örgütü İsrail’in yaptığı insanlık dışı saldırılarda hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere, Doğu Türkistan’dan Arakan’a, Arakan’dan Suriye’ye kadar, dünyanın her yerinde Hak Batıl mücadelesi var olduğu günden bugüne hak dava yolunda hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için bir Fatiha okumaya davet ediyorum. El Fatiha…

Kuran-ı Kerim’de İsra Suresi 1. Ayette Allah Zülcelal Hazretleri; ”Bir gece, kendisine bazı ayetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Harâm’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten her şeyi işitmekte ve görmektedir.”  Buyurmuştur. 
Peygamber Efendimiz (s.a.v) “Kudüs’e gidemezsiniz oraya kandillerini yakmak için zeytinyağı gönderin Böylelikle orada namaz kılmış gibi olursunuz” buyurmuştur.

Çevresi mübarek kılınan, Efendimizin gidemeseniz de oraya zeytinyağı gönderin diyerek orayla bağımızı koparmamızı istediği, Müslümanların ilk kıblesi Siyonist teröristler tarafından işgal edilmek isteniyor. İşgale karşı duruşumuzu göstermek ve Filistin’de yaşanan soykırıma dur demek için burada toplandık.
İsrail, Filistin'e yerleşti(rildi)ği tarihten bugüne kadar ortaya koyduğu uygulamalar ve işlemeye devam ettiği cinayetlerle, insanlığın tarih boyunca şahit olduğu en büyük felaket tanımını fazlasıyla hak eden, vahşetin, zulmün ve terörün devlete dönüşmüş halidir.

Osmanlı Devleti’nin Kudüs’e hizmetkar olduğu dönemde Kudüs dünya üzerinde barış ve kardeşliğin sembol şehriydi. Ancak 1917 yılında Osmanlı Devleti’nin Kudüs’ten çekilmek zorunda kalmasıyla İngilizlerin bölgeye yerleştirdiği Siyonist teröristler her geçen gün artarak devam eden saldırıları, baskıları ve dünyanın gözü önünde işledikleri cinayetler ile ele geçirdikleri topraklarda 1948 yılında bir terör devleti inşa ettiler. 1948 – 1968 yılları arasında terör eylemlerini zirveye çıkardılar. 1968’den günümüze kadar başta Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı ve tüm bölgeyi ele geçirmek için bölgenin gerçek ve meşru sahibi olan Müslüman halka bilinçli bir soykırım hareketi uyguluyorlar. Kadın, yaşlı, çocuk ve hatta kundaktaki bebekleri dahi dünyanın gözü önünde katlediyorlar. Uluslarası hiçbir kuralı, hiçbir antlaşmayı tanımıyorlar. Soruyorum size bu terör değil de nedir? Siyonist İsrail bir terör örgütü değil de nedir? Bırakın 100 yıldır yaptıkları soykırım faaliyetlerini bu teröristler daha dün tüm dünyanın gözleri önünde hastane bombalayarak, okul bombalayarak yüzlerce masum insanı şehit etmediler mi? 

Şimdi tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştirdikleri bu vahşeti ve soykırımı, oluşturmaya çalıştıkları yalan haberlerle, sosyal medya algıları ile meşru hale getirmeye çalışıyorlar. 100 yıllık soykırımı yok sayıp başta gençlerimizi ve toplumumuzu kandırmaya çalışıyorlar. Ancak biz yaşadığımız şehirde buna müsaade etmeyeceğiz! Teröristlerin oluşturmaya çalıştıkları bu algı çalışmalarına karşı Esenler halkı olarak topyekûn harekete geçtik. Bundan sonra yapacağımız tüm etkinliklerin, tüm çalışmaların bir kısmında konumuz ne olursa olsun Terörist İsrail’in yalanlarını anlatacak, insanlık tarihinin en büyük soykırımlarından biri olan Siyonist soykırımı gücümüz yettiğince duyurma gayreti içerisinde olacak, Dünya üzerindeki tüm mazlumların haklarını müdafaa edecek bir nesil yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız. 

Bizler Esenlerde bulunan ve bu vahşete sessiz kalmayanlar olarak Gazze başta olmak üzere Filistin’in her yerinde, Mescid-i Aksa'da kardeşlerimize karşı işgalci İsrail'in uyguladığı bu terörü şiddetle ve nefretle lânetliyoruz. Filistinli kardeşlerimize ve Mescid-i Aksa'ya yönelik ortaya koyulan soykırımın insanî, vicdanî ve ahlâkî hiçbir değeri ve kutsalı olmadığını tüm dünyaya gösteren İsrail'e karşı, insanlığı harekete geçmeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar