BIST2.795,06%1,62
USD17.9557%0.20
EURO18,3164%0.03
ALTIN1.032,15%0.90
Gündem

Uzman çavuşa iftira atmıştı... FETÖ'den açığa alındı

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tartıştığı uzman çavuş tarafından darbediliğini iddia ettikten sonra iftira attığı ispatlanan doktor Tahir Tarımer hakkında FETÖ soruşturması olduğu ortaya çıktı.

Abone OlGoogle News
22 Temmuz 2022 09:24

14 Mart tarihinde Uzman Çavuş Ali Aladağlı, apandisit rahatsızlığı nedeniyle Yatağan Devlet Hastanesi'nden Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine sevk edildi. Acil serviste görevli icapçı Doktor Tahir Tarımer ile aralarında yaşanan tartışma sonrası evrakları geri istedi. İkili arasında evrakların verilmesi ile ilgili arbede yaşandı.

Doktorlar tarafından alkışla protesto edildi

Bir gün sonra kamuoyuna ‘Uzman Çavuş’tan Doktora darp’ iddiası ile hastane acil servis önünde hekimler tarafından açıklama yapıldı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Uzman Çavuş Ali Aladağlı’nın Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrah Servisinde ameliyatının yapılmasının ardından taburcu olurken yaklaşık 20-25 kişilik hastane personeli tarafından alkışlarla protesto edilerek hastaneden taburcu edildi.

 

Uzman çavuşun saldırıya uğradığı ortaya çıktı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan olayların ardından Uzmanlar Federasyonu Başkanı Ali Tilkici olaya müdahil olarak Muğla’ya geldi ve olayın yaşandığı anın güvenlik kamera kayıtlarını paylaştı. Güvenlik kamera kayıtlarında acil serviste yaşanan darp iddiasının Uzman Çavuş tarafından gerçekleşmediği Uzman Çavuş’un fiziki saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

 

Adli ve idari soruşturma sürüyor

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleşen olay ile ilgili olarak hem adli, hem de idari soruşturma başlatıldı. Hastane yönetimi uzman çavuşun taburcu olması esnasında alkışlayan personel, hastane arka kapısının kilitlenmesi ve WhatsApp grubundan yapıldığı ileri sürülen paylaşımlar da soruşturma dosyasına girdi. İdari Soruşturma çerçevesinde Sağlık Bakanlığından gelen müfettişler alkışlayan personelin kimliklerini güvenlik kamerası ve çekilen cep telefonu görüntülerinden tespit ederek ifadelerini aldı.

FETÖ soruşturması nedeniyle açığa alındı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil serviste görevli Uzman Doktor Tahir Tarımer, 20 Temmuz tarihinde Valilikten Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderilen yazı sonrası açığa alındı. Dr. Tarımer’in Uzman Çavuş ile yaşadığı olayın adli ve idari soruşturması sürerken, bu defa FETÖ-PDY soruşturması çerçevesinde açığa alındığı açıklandı. Tarımer’in gözaltına alınmadığı, sadece soruşturmanın selameti açısından açığa alındığı öğrenildi.

Doktorun sinir sorunu olabilir

Bu görüntülerin ardından Dr. Tahir Tarımer hakkında bir kamera görüntüsü daha yayınlandı. Önceki günlerde kaydedildiği anlaşılan görüntüde doktor bir hasta yakınına bağırıyor ve sinirlenerek duvarı yumrukluyor. Doktorun, hasta yakını kadının olduğu alana birkaç kez daha gelerek yine sinirli bir şekilde duvarı yumrukladığı görülüyor.

Bu görüntüler de yayınlanınca "doktorun sinir problemi mi var?" soruları ortaya atılmıştı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar