BIST2.864,25%-0,15
USD17.9469%0.00
EURO18,4132%-0.67
ALTIN1.039,38%0.65
Gündem

Yalan parayla olsa borç alıp yine yalan söyler! Ümit Özdağ'ın skandalı patlak verdi

Konya'da küçük bir çocuğun başka bir çocuğun yüzüne kimyasal sıvı atmasını siyasetine alet eden Ümit Özdağ'a, anne Medine Candan'dan sert tepki geldi.

Abone OlGoogle News
21 Temmuz 2022 14:07

Konya'nın Meram ilçesinde iki çocuk arasında çıkan tartışma, feci bir sonla bitti.

12 yaşındaki G.E.H., elindeki kimyasal sıvıyı 9 yaşındaki Y.İ.C.'nin yüzüne attı. Olay sonrası başında ve boyun bölgesinde yanıklar oluşan 9 yaşındaki çocuk tedavi altına alındı.

Çocukların arasında yaşanan bu olay, aradan haftalar geçmesinin ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından Suriyeli nefretiyle ülkenin gündemine taşındı.

Çocukların arasında yaşanan bu kötü olayı siyasetine alet eden Ümit Özdağ'a, 9 yaşındaki Y.İ.C.'nin annesi Medine Candan'dan sert tepki geldi.

Zafer Partisi'nden kendisine gelerek açıklama yapmasını istediklerini belirten Medine Candan, Ümit Özdağ'ın provokasyonunun farkına vardığı için açıklama yapmaktan kaçındığını söyledi.

"Zafer Partisi'nden geldiler.."

KON TV'ye konuşan anne Medine Candan, şöyle konuştu:

"Bugün bir daha geldi Zafer Partisi'nden. Onlara şunu söyledim: 'Görüntü vermek istemiyorum, konuşmak istemiyorum.' Vermedim, vermem de. Çünkü Konyamızı, ailelerimizi karıştırmalarını istemiyorum.

"Provokasyon olduğunun farkındayım"

Kimse bilmediği, duymadığı, gözleriyle görmediği sürece hiçbir şeye hiçbir şekilde inanmasın. Bir de özellikle siyasete çocuklarımızı, evlerimizi, kadınlarımızı alet etmesinler.

Provokasyon olduğunun farkındayım. İlk gün duyanlar aramayı bıraktılar. Benim şerle işim olmaz. "

Ümit Özdağ'ın yalan paylaşımları

Siyasetini tamamen Suriyeli nefreti üzerine oturtan Ümit Özdağ ve Zafer Partisi yetkilileri, özellikle sosyal medyaya bu ve benzeri şekilde yalan haberlerin pompalanmasında öncülük ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da Suriyeli kadınların göletten kaz çaldığı yalanını yayan Ümit Özdağ, olayın doğrusunun ortaya çıkmasına rağmen özür dilemedi, paylaşımını silmedi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar