BIST2.405,36%0,14
USD16.6854%-0.08
EURO17,4915%-0.17
ALTIN970,33%0.04
Gündem

68 yaşında köpeği öldürdüğü için tutuklanmıştı! Olay sonrası ortaya kan donduran gerçekler çıktı: Öldürmekle kalmayıp…

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, komşusu Emel Totan'ın (26) sahiplendiği 'Paşa' isimli sokak köpeğini öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Süleyman Teksoy'un (68) olaydan 10 gün önce de 'Paşa'nın başına çekiçle vurarak yaraladığı ortaya çıktı. Denizli'de Hayvan Dostları Derneği Başkanı Bülent Gökçe, Teksoy'un sahipli hayvanı öldürdüğü ve bunu kabul ettiği için en üst düzeyden ceza almasını istediklerini söyledi.

Abone OlGoogle News
17 Haziran 2022 10:45

Deliktaş Mahallesi'nde oturan Emel Totan, iki ay önce bir sokak köpeği sahiplenmişti…

 Zemin katta oturan Totan ile bodrum kattaki komşusu Süleyman Teksoy arasında bu nedenle tartışma çıktı. Teksoy, Totan ve sahiplendiği 'Paşa' isimli köpeğini öldürmekle tehdit etti. O anlar Totan tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Olayın ardından Totan, Paşa'yı evinde beslemeye başladı. Salı günü akşam saatlerinde binanın bodrum katından gelen silah sesi üzerine aşağıya inen Totan, köpeğini merdivenlerde kanlar içinde yatarken buldu. İhbar üzerine adrese polis ekipleri sevk edildi. Polis köpeğin başından tüfekle vurulup öldürüldüğünü belirledi. Emel Totan'ın şikayeti üzerine köpeği öldürdüğü iddia edilen Teksoy gözaltına alındı. Suçunu itiraf eden Teksoy, önce ki gün sevk edildiği adliyede 'silahla tehdit ve mala zarar verme' suçlarından tutuklandı.

'PAŞA'NIN BAŞINA ÇEKİÇLE VURDU, YAŞLI DİYE ŞİKAYETÇİ OLMADIM'

Emel Totan, polise verdiği ifadesinde, köpeğini tüfekle başından vurarak öldüren Süleyman Teksoy'un olaydan 10 gün önce de 'Paşa' isimli köpeğinin başına çekiçle vurduğunu söyledi. Köpeğini kurtarmak isterken Teksoy'un kendisine de saldırdığını ifadesinde belirten Totan, yaşlı olduğu gerekçesiyle şikayetçi olmayıp, köpeğini tedavi ettirdiğini de söyledi.

'KÖPEĞİ EVİNDE DEĞİL KAPIMIN ÖNÜNDE MERDİVENDE BESLİYORDU'

Tutuklanan Süleyman Teksoy'un ise ifadesinde suçunu itiraf edip, "Bodrum kata taşındıktan sonra köpeklerin merdivene pislemesinden dolayı aşırı derece rahatsız oldum. Emel Totan'ı defalarca uyardım. Olay günü merdiven altına koyduğum eşyaların devrilme sesini duyunca evden ruhsatsız tüfekle çıkıp, köpeğe bir el ateş ettim. Emel Totan köpeği evinde değil benim kapımın önünde merdivende besliyordu. Kendisini köpeğinden rahatsız olduğum için uyardım" dedi. Teksoy, Totan'dan şikayetçi olduğunu da söyledi.

'SAHİPLİ HAYVANI ÖLDÜRDÜĞÜ İÇİN EN ÜST DÜZEYDEN CEZA ALMASINI İSTİYORUZ'

Denizli'de Hayvan Dostları Derneği Başkanı Bülent Gökçe, yeni çıkan Hayvan Hakları Yasası'nda hayvanlara kötü muamele ve öldürme suçu işleyenlerin 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verileceğini belirtip, "Bu köpeği öldüren kişi 'silahla tehdit' ve 'mala zarar verme' suçlarından tutuklandı. Sahipli köpekler Hayvan Hakları Kanunu kapsamında, mal sıfatında göründüğü için bu nedenle tutuklandı. Yargılama sonunda bu kişinin sahipli hayvanı öldürdüğünü kabul ettiği için en üst düzeyden ceza almasını ve bu cezanın da örnek olmasını istiyoruz. Aynı zamanda bu kanun sahipsiz hayvanların öldürülmesi halinde de geçerlidir" diye konuştu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar