BIST2.405,36%0,14
USD16.6854%-0.08
EURO17,4915%-0.17
ALTIN970,33%0.04
Gündem

Türkiye’nin askeri planlarını Yunanistan’a kim sızdırdı? Haini açıklayan İsmail Hakkı Pekin’den bomba sözler

Türkiye ile Yunanistan arasında son dönemde karşılıklı açıklamalar gerilimi tırmandırırken, Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin kumpas davaları sürecinde bir gazetecinin Türkiye’nin askeri planlarını Yunanistan’a sızdırdığını açıkladı.

Abone OlGoogle News
14 Haziran 2022 12:42

Türkiye ile Yunanistan arasındaki Ege Adaları gerilimi her geçen gün tırmanıyor. Mayıs ayından bu yana süren gerilimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes 2022 tatbikatında Yunanistan’a “Kendine gel, Türkiye adaların silahlandırılması konusunda uluslararası anlaşmaların kendine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır.” sözleriyle seslendi.

Yunan koramiralden gülümseten küstahlık

Yunanistan, Erdoğan’ın uyarısına rağmen 23 adanın 22’sini silahlandırırken emekli Yunan donanması koramirali Egkolfopoulos Türkiye’ye yönelik "Önce uçaklarımız, İstanbul'daki Boğaziçi Köprülerini yok edecek, 3 adet SCALP füzesi fırlatılacak ve ardından onlara 'Şimdi gelebilirsiniz' diyeceğiz." ifadelerini kullandı.

İsmail Hakkı Pekin’den şoke eden sözler

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginlik ele alındı.

Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, FETÖ’nün TSK’ya yönelik kumpas davaları sürecinde Mehmet Baransu’nun TSK’nın askeri planlarını Yunanistan’a ifşa ettiğini söyledi.

“Birinci ordunun planları deşifre edildi”

TSK’ya açılan davalar sürecinde bir gazeteci Birinci Ordu Komutanlığı’nın Yunanistan’la ilgili planlarını deşifre etti” diyen Pekin, “Bunların hepsi bugün değişti, yeniden hazırlandı. O dönemin Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner bana ‘Git savcıyla görüş, asıl casusluğu bu adam yapıyor’ diye söyle dedi. Gittim konuştum ancak başaramadım. Çünkü o da FETÖ'cüydü.” ifadelerini kullandı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar