BIST9.149,75%-0,32
USD31.1737%0.09
EURO33,7674%-0.09
ALTIN2.033,42%0.02
Ekonomi

Weavers ihaleye çıkıyor!

Dünyanın önde gelen bağımsız değerleme şirketi tarafından hazırlanan rapora göre, Weavers’in muhammen bedeli 1 milyar 700 milyon TL olarak belirlendi

Abone OlGoogle News
15 Ocak 2024 12:47

Boyteks Tekstil AŞ, döşemelik ve perdelik kumaş üreticileri arasında yer alan Weavers Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ndeki (Weavers) paylarını, açık ihale usulü ile kapalı teklif isteme ve açık artırma yöntemlerinin birlikte uygulanması suretiyle satışa sundu.

Erciyes Anadolu Holding açıklamasına göre, Türkiye tekstil sektöründeki önemli döşemelik ve perdelik kumaş üreticileri arasında yer alan Weavers satışa çıkarıldı.

Weavers’taki tüm paylarını satışa çıkaran Boyteks Tekstil AŞ’nin, yönetimi, 2016 yılında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kayyıma devredilmiş ve mülkiyeti de Ağır Ceza Mahkemesi’nin vermiş olduğu müsadere kararının Yargıtay tarafından da onanmasıyla Hazine’ye intikal etmişti.

Dünyanın önde gelen bağımsız değerleme şirketi tarafından hazırlanan rapora göre, Weavers’in muhammen bedeli 1 milyar 700 milyon TL olarak belirlendi.

Yatırımcılar teklif vermeden önce satış ilanında belirtilen koşulları sağladıkları taktirde 25 Ocak ve 26 Şubat tarihleri arasında Weavers tesislerini gezebilecek ve elektronik ortamda sunulacak olan "bilgi odası"ndan şirkete ilişkin detaylı bilgilere erişim imkânı bulacak.

Yatırımcıların, ihale şartnamesi kapsamında hazırladıkları kapalı teklif zarflarını, en son 4 Mart saat 17.00’a kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Caddesi No:143 Esentepe 34394 Şişli-İstanbul adresine elden teslim etmeleri gerekiyor.

Kapalı zarf ile verilen teklifler 5 Mart saat 10.00’da TMSF Genel Merkezi'nde teklif veren yatırımcıların huzurunda açılarak ihale komisyonu tarafından değerlendirilecek ve açık artırmaya geçilecek.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar