BIST11.166,82%0,25
USD33.0468%36.0133
EURO36,0189%42.6857
ALTIN2.552,72%-1.86
Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı

AK Parti grup toplantısında enflasyonla mücadele mesajı veren Erdoğan, "Sıkıntıların üstesinden gelecek bir program uyguluyoruz" dedi.

Abone OlGoogle News
11 Ekim 2023 13:44

TBMM'de yeni yasama yılının ilk AK Parti grup toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, grup toplantısında gündeme dair önemli mesajlar verdi. Hayat pahalılığına karşı izledikleri yol haritasından bahseden Erdoğan, "İnsanımızın canının en çok yakan konu hiç şüphesiz hayat pahalılığıdır." dedi.

"SIKINTILARIN ÜSTESİNDEN GELECEK BİR PROGRAM UYGULUYORUZ"

Erdoğan, "Her ülkenin kendi gerçeklerine göre farklı seviyelerde seyreden enflasyondaki yüksek oranlı artışlar olduğunu ve bu meselenin tüm dünyanın sorunu haline geldiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti: Türkiye olarak biz de birden fazla faktörün üst üste gelmesiyle bu sorundan ciddi şekilde muzdarip durumdayız. Ülkemizi büyütmeye üzerine kurulu temel ekonomik stratejimizden asla taviz vermeden yeni yol ve yöntemlerle enflasyonun ve yol açtığı sıkıntıların üstesinden gelecek bir program uyguluyoruz. Bu programın başarısı ancak devlet kurumları yanında tüm kesimleriyle 85 milyonun tamamının fedakarlığı ve kararlılığıyla mümkündür. Hayat pahalılığı bazı alanlarda ne enflasyonla ne döviz kuruyla ne de başka bir akılcı sebeple izah edilemeyecek seviyelere ulaştı. Sadece belirsizlik ortamını fırsat bilip 3 kuruş daha fazla kazanmak uğruna ülkesine bu kötülüğü yapanlar kendi geleceklerini sabote ediyorlar. Bu fırsatçıların foyaları daha net şekilde dökülmektedir. Milletimden bu fırsatçılara gerektiğinde malını satın almayarak, hizmetini başka yerlerden temine yönelerek ama her seferinde mutlaka yapılan ahlaksızlığı ifşa ederek yanıtını vermesini istiyorum." diye konuştu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar