BIST1.075,52%1.41
USD7.3132%0.46
EURO8,5868%0.15
ALTIN476,02%-0.24
Akit HaberEğitimİYİ Partili Türkkan'ın kızı emniyet şeridini ihlal etmişti: Ahmet Hakan'dan manidar tepki
Eğitim

İYİ Partili Türkkan'ın kızı emniyet şeridini ihlal etmişti: Ahmet Hakan'dan manidar tepki

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın kızı Dilek Türkkan, çakar ve sirenin bulunduğu araçla emniyet şeridini ihlal ederek yolculuk yaptı. O anları sosyal medya hesabından paylaşan Türkkan büyük tepki çekti. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da Lütfü Türkkan'a tepki göstererek, "İYİ Partili milletvekilinin şu yaptığını, AK Partili bir milletvekilinin kızı yapsaydı... Yeri göğü inletmez miydin?" ifadelerini kullandı.

11 Temmuz 2020 20:03

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kızı Dilara Türkkan, yaptığı paylaşımlarla tepkilerin hedefi oldu. Türkkan, kuralları ihlal etti ve bu durumu Instagram hesabından paylaştı.

 

"GELİYORUM"

Dilara Türkkan, Instagram hesabının hikaye bölümünden paylaştığı videoda arkadaşlarını etiketleyip "Geliyorum" notunu düştü. Ancak videoda tepki çeken nokta ise Türkkan'ın çakar ve sirene sahip bir araçla emniyet şeridinden yolculuk yapması oldu.

 

"YETİŞİRİM DEMİŞTİM"

Bir sonraki hikayede ise Türkkan arkadaşlarıyla birlikte çekildiği fotoğrafı paylaşıp "Yetişirim demiştim" yazdı.

DAHA ÖNCE DE TEPKİLERİN HEDEFİ OLMUŞTU

Öte yandan Dilara Türkkan'ın yılbaşı gecesi arkadaşlarıyla toplanıp zenne oynattığı görüntüler de tepki çekmişti.

SOSYAL MEDYA HESABINI KAPATTI

Türkkan'ın paylaşımı sosyal medyada gündeme oturdu. Binlerce kişi Türkkan'ın paylaşımlarını kendi hesaplarından paylaşarak duruma tepki gösterdi. Gelen tepkiler üzerine Dilara Türkkan paylaşım yaptığı sosyal medya hesabını kapattı.

AHMET HAKAN'DAN LÜTFÜ TÜRKKAN'A TEPKİ

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Türkkan'ın kızının çakarlı aracı kullanmasına tepki gösterdi. Hakan'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

"İYİ Partili bir milletvekilinin kızı, çakarlı araçla hızla ulaşmış ulaşacağı yere... Bunu da sosyal medya hesabından herkese büyük bir çalımla aktarmış.

*

Elini vicdanına koy da söyle muhalif kardeşim:

*

İYİ Partili milletvekilinin şu yaptığını, AK Partili bir milletvekilinin kızı yapsaydı...

Yeri göğü inletmez miydin?

Söyle...

Dinine, imanına doğruyu söyle ama."

Yorumlar