BIST1.776,41%12.5776
USD12.3782%0.33
EURO13,9777%-0.02
ALTIN711,78%-0.18
Akit HaberDünyaTürkiye'den Etiyopya'daki vatandaşlara 'ayrılın' çağrısı
Dünya

Türkiye'den Etiyopya'daki vatandaşlara 'ayrılın' çağrısı

Türkiye’nin Addis Ababa Büyükelçiği’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Etiyopya'da bulunan Türk vatandaşlarının ülkeden ayrılmaları tavsiye edildi...

Abone OlGoogle News
23 Kasım 2021 16:07

Türkiye’nin Addis Ababa Büyükelçiği’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Etiyopya’nın güvenlik durumundaki hızlı gelişmeler nedeniyle bu ülkede bulunan Türk vatandaşlarının tarifeli uçaklarla Etiyopya'dan ayrılmaları tavsiye edildi.

Twitter mesajında Büyükelçilik'in irtibat bilgileri paylaşıldı.

Kasım ayı başında Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti’nde tırmanan çatışmaların endişeyle takip edildiği belirtilmişti.

Söz konusu açıklamada, “Ülkede şiddetin biran evvel son bulması ve barış ve istikrarın tesisi için acilen ateşkes ilan edilmesi çağrısı yapıyor, tarafları diyaloga davet ediyoruz. Bu kapsamda her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu yineliyoruz” denilmişti.

Türkiye’nin Etiyopya'daki tüm etnik gruplarla tarihi ve kültürel bağlara dayanan dostane ilişkileri bulunduğu hatırlatılan açıklamada, Türkiye’nin, çatışmaların başından beri Tigray bölgesi dahil, Etiyopya’ya yaptığı insani yardımlarını sürdüreceği belirtilmişti.

Açıklamada, “Türkiye, Etiyopya'da barış, huzur ve istikrarın korunması yönündeki gayretleri desteklemeye devam edecektir”ifadesine yer verilmişti.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar