BIST1.776,41%12.5373
USD12.3373%2.87
EURO13,9807%3.94
ALTIN713,05%3.30
Akit HaberDünyaTürkiye’nin hamlesini hala hazmedemediler! Zırlayan Yunanistan’ın imdadına Bahreyn yetişti
Dünya

Türkiye’nin hamlesini hala hazmedemediler! Zırlayan Yunanistan’ın imdadına Bahreyn yetişti

Yunanistan, Ayasofya’nın yeniden camiye çevrilmesini hala hazmedemiyor. Bahreny'e resmi ziyaret düzenleyen Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Bahreynli mevkidaşına bu konuda dert yandı ve teselliyi de burada buldu.

Abone OlGoogle News
23 Kasım 2021 14:27

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Bahreynli mevkidaşıyla görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Dendias, Ayasofya konusunda aynı düşündüklerini dile getirdi

Dendias, Bahreny'e resmi ziyaret düzenledi. Dendias, üç gün sürecek ziyareti kapsamında, başkent Manama'da Bahreynli mevkidaşı Abdullatif bin Raşid Al Zayani ile bir araya geldi. Ayasofya'nın yeniden camiye dönüştürülmesinden rahatsızlık duyan Dendias, burada yaptığı açıklamada, "Bahreyn, uluslararası kuruluşlarda her zaman yanımızda olan, BM Güvenlik Konseyi adaylığımızı destekleyen, Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesini kınayan bir ülkedir." dedi.

 

“Yunanistan ve Bahreyn aynı noktada buluşuyor”

Kathimeri'nin haberine göre, Yunanistan ve Bahreyn'in pozisyonlarının özellikle uluslararası deniz hukuku açısından aynı noktada buluştuğunu belirten Dendias, Al Zayani ile Bahreyn'den Yunanistan'a ve tam tersi olarak ekonomik iş birliği ve yatırım koridorlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Mutabakat zaptı imzaladı

Nikos Dendias ve Abdullatif bin Raşid Al Zayani, görüşmeleri sırasında, siyasi istişareler konusunda bir mutabakat zaptı imzaladı. Yunan diplomatik kaynaklarına göre, Bahreyn, adaların hakları konusunda Atina yönetiminin yaklaşımına benzer pozisyonları destekliyor. Öte yandan Manama yönetimi, İsrail ile bazı Arap ülkeleri arasındaki yakınlaşmaya ilişkin İbrahim Anlaşmaları'nın imzalanmasında da önemli bir rol oynadı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar