BIST1.408,14%8.0856
USD8.0776%0.15
EURO9,6716%0.02
ALTIN461,66%0.28
Akit HaberDünyaKorkularını manşetten verdiler: Ruslar durduramadı biz nasıl durduracağız?
Dünya

Korkularını manşetten verdiler: Ruslar durduramadı biz nasıl durduracağız?

Son dönemde rüştünü dünyaya ispatlayan Türk İHA ve SİHA’larını yakın markaja alan Yunan basını korkularını manşete taşıdı. Yunan basını, önlenemez olduğunu belirttiği Türk İHA’ları için Rus uçaksavarlarının bile durduramadığını yazdı.

Abone OlGoogle News
01 Mart 2021 13:10

Türk İHA ve SİHA'larının (Bayraktar TB2) Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da Rus uçaksavar sistemlerinin bile durduramadığını belirten Yunan basını, Türk İHA'larının önlenemez oluşunun Atina hükümetini endişelendirdiğini ifade etti.

AKINCI’ya yakın markaj

2021 yılında envantere girecek AKINCI, Yunanlıları şimdiden endişelendirmeye başladı. Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da başarı elden Bayraktar TB2'nin ardından AKINCI'nın test aşamalarını yakından eden Yunan basını, Atina'nın Türk İHA'larına karşı kapsamlı bir çözüm aradığını ve buna karşı yabancı ülkelerin silah sistemlerini incelediğini yazdı.

Türk İHA'larına karşı çare arıyorlar

Yunan Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos'un parlamentodaki Türk İHA'larına karşı lazer sistemlerinin değerlendirildiği yönündeki sözlerine yer veren Yunan basını, Genelkurmay Başkanı General Konstantinos Floros'un Uluslararası Savunma Fuarı "IDEX 2021" için Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) yaptığı ziyarete dikkat çekti.

 

“Ruslar bile durduramadı”

Suriye ve Libya'da başarılı şekilde görevini icra eden Bayraktar TB2'leri Karabağ'da Rus uçaksavar sistemlerinin bile durduramadığını yazan Yunan basını, Türk İHA'larının önlenemez oluşunun Atina hükümetini endişelendirdiğini ifade etti.

(Kaynak: Star.com.tr)

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar