BIST1.551,51%7.4465
USD7.437%-0.20
EURO9,0518%-0.53
ALTIN443,66%-0.30
Akit HaberDünyaKudüs'te bir Haham 50 kadın ve çocuğu köle diye el koydu
Dünya

Kudüs'te bir Haham 50 kadın ve çocuğu köle diye el koydu

Filistin'nin başkenti Kudüs'te 50 kadın ve çocuğu kölelik şartlarında alıkoyduğu gerekçesiyle bir hahamı gözaltına aldı.

Abone OlGoogle News
14 Ocak 2020 16:33

Bir ihbar üzerine harekete geçen İsrail polisi ekipleri şehrin Ortodoks Yahudilerinin yoğun yaşadığı batı bölgesindeki bir komplekse baskın düzenledi. Geula Mahallesi'nde üç binadan oluşan mekanda 50'ye yakın kadın ve çocuğun "kölelik şartları" altında alıkonulduğu, kazandıkları paraların da gasp edildiği belirlendi.

Yanlış bir şey yapmadığını söyleyen 60 yaşındaki haham ile birlikte kendisine yardım eden 8 kadın daha gözaltına alındı.

İsrail basını kurtarılan kadınların cinsel istimara maruz kaldığından şüphelenildiğini, bazı kadınların ise "cehennemin nasıl olduğunu öğrenmeleri" için ellerini ateşe tutmaya zorlandığını yazdı. Yaşları 5 ile 11 arasında değişen çok sayıda çocuğun da haham tarafından istismar edilip edilmediğinin soruşturulduğunu aktardı.

Polis sözcüsü Micky Rosenfeld, birkaç ayı aşkın süredir kadın ve çocukların söz konusu binalarda tutulduğunu bildiklerini, yapılan aramada odalarda çok sayıda ranza tarzı yatak ve yığınla nakit para ele geçirildiğini açıkladı.

İsrail polisinin elinde farklı suçlar işlendiğine dair çok sayıda delil olduğu, gözaltına alınan haham ile ona yardım ettiği belirlenen 8 kadının sorgularının ardından mahkemeye sevk edileceği kaydedildi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar