BIST1.342,49%7.8809
USD7.8733%-0.70
EURO9,3858%-0.69
ALTIN458,14%-0.83
Akit HaberDünyaYetkililerden New York için ikinci kez kapatılma uyarısı
Dünya

Yetkililerden New York için ikinci kez kapatılma uyarısı

ABD'de korona virüs vakalarının hızla artış göstermeye devam ettiği New York şehrinin kısıtlama kapsamında ikinci kez kapatılma ihtimali konuşuluyor.

22 Kasım 2020 10:37

New York Valisi Andrew Cuomo düzenlediği basın toplantısında, şehir genelindeki koronavirüs test sonuçlarında pozitiflik oranının yüzde 3'e ulaşması durumunda şehrin tamamının turuncu bir bölge haline geleceğini duyurdu.

Bu kapsamda açık alanı bulunmayan kapalı restoranlar, spor salonları ve kişisel bakım hizmetleri gibi yüksek riskli birincil önemi olmayan işletmeler kapatılacak.

"Pozitiflik oranı yüzde 3'ü geçti"

Vali Cuomo’nun açıklamasının ardından şehirdeki koronavirüs test sonuçlarının ortalama pozitiflik oranı yüzde 3'ü geçti. Brooklyn ve Queens bölgelerinde ise birden çok mahallede test sonuçlarının pozitiflik oranının yüzde 9'a kadar çıktığı belirtildi.New York’un 1 Aralık'a kadar ikinci kez tamamen kapatılacağı tahmin edilirken, Şükran Günü için yapılması planlanan ziyaretleri de sınırlandırabilmek amacıyla karantina tedbirlerinin salı günü uygulamaya geçmesi bekleniyor.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da cumartesi günü sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, şehirde bin 345 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiğini ve hastaneye kabul edilen kritik hasta sayısının 118 olduğunu belirtmişti.

Yorum Yazın