BIST1.152,93%8.1604
USD8.1497%0.79
EURO9,6375%0.90
ALTIN498,81%0.88
Akit HaberDünyaTrump Yarın Göreve Başlıyor
Dünya

Trump Yarın Göreve Başlıyor

ABD Başkanı Donald Trump yakalandığı koronavirüsü sonrası yarın işlerine dönmeyi planlıyor. 15 Ekim'de planlanan Joe Biden'la katılacağı tartışma programının sanal ortama taşınması nedeniyle Trump programa katılmak istediğini Biden'a mesaj vererek iletti.

09 Ekim 2020 15:36

Başkanlık Tartışmaları Komisyonu'nun (CPD), Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden'ın 15 Ekim'de yapacağı canlı yayın tartışmasını sanal ortama taşımasına da tepki gösteren Trump, "Ben sanal ortamda yapılacak bir tartışmaya katılmam." dedi.

HADİ JOE, HADİ TARTIŞMAYI YÜZ YÜZE YAPALIM

Hannity'nin "Kovid-19 testiniz negatif çıktı mı?" şeklindeki ısrarlı sorusu üzerine Trump, "Yarın tekrar Kovid-19 testi yaptıracağım. Sürekli test yapmak için bir nedeni yok. Ancak doktorlar en son vücudumda çok az enfeksiyon ve virüs buldu." ifadesini kullandı.

Trump'ın yayın esnasında iki kes sesinin kısılması ve boğazını temizleyerek konuşmaya devam etmesi ise dikkati çekti.

CUMARTESİ GÜNÜ KAMUSAL İŞLERİNE DÖNMESİNİ BEKLİYORUM

Beyaz Saray, Trump'ın Doktoru Sean Conley'in koronavirüs tedavisine Beyaz Saray'da devam eden Trump'ın son sağlık durumuna ilişkin hazırladığı notu basınla paylaştı.

Trump'ın nabzının, tansiyonunun, solunum hızının ve kalp atım hızına dair verileri de paylaşan Conley, "Eve döndüğünden bu yana Trump'ın fiziki durumu stabil kaldı ve hastalığın ilerlediğine dair bir belirti göstermedi." bilgisini paylaştı.

Conley, Trump'ın tedaviye gayet iyi cevap verdiğini ve verilen ilaçların herhangi bir yan etki göstermediğini vurgulayarak, "Cumartesi günü, Trump'a Kovid-19 tanısı konulalı 10 gün olacak. Sağlık ekibinin uyguladığı ileri seviyeli tanıların ilerlemesine baktığım zaman, cumartesi günü Trump'ın güvenli bir biçimde kamusal işlerine dönmesini bekliyorum." ifadesini kullandı.

KORKMAYIN

Covid-19 testi pozitif çıkan ABD Başkanı Donald Trump, iki gün hastanede tedavi görmesinin ardından Beyaz Saray’a dönmüş ve yaptığı açıklamada, “Çok iyi hissediyorum! Covid’den korkmayın, hayatınızı domine etmesine izin vermeyin. Trump hükümeti altında bazı çok iyi ilaçlar ve bilgi birikimi ürettik. 20 yıl önce hissettiğimden daha iyi hissediyorum!” demişti.

Yorumlar