BIST1.114,18%0.37
USD7.3068%1.14
EURO8,6170%1.62
ALTIN454,21%2.58
Akit HaberDünyaHafter'i destekleyen Fransa'dan ikiyüzlü açıklama!
Dünya

Hafter'i destekleyen Fransa'dan ikiyüzlü açıklama!

Darbeci Hafter'e olan desteğini gizlemeyen Fransa cephesinden ikiyüzlü açıklamalar gelmeye devam ediyor. Fransa'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nicolas de Riviere, "Libya'daki savaşa dış müdahalelerin derhal durması" gerektiğini belirterek ''Bölgesel tırmanış ve Libya'nın Suriyeleşmesi riski gerçek oluyor.'' dedi.

09 Temmuz 2020 10:12

BM Güvenlik Konseyinde Berlin Konferansı'nın katılımcılarıyla yapılan Libya oturumunda Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian adına konuşma yapan de Riviere, ülkede kötüye giden durumun Libya'nın çıkarlarını, komşularını, Avrupa'yı ve Sahel'deki terörle mücadeleyi tehdit ettiğini söyledi.

 

DARBECİ HAFTER'İ DESTEKLEYİP RUSYA VE TÜRKİYE'Yİ SUÇLADILAR

Libya'daki savaşa dış müdahalelerinin son bulması ve silah ambargosuna uyulması çağrısı yapan de Riviere, Rusya ve Türkiye'yi Libya'ya yönelik silah ambargosunu ihlal etmekle suçladı.

 

''Bölgesel tırmanış ve Libya'nın Suriyelileşmesi riski gerçek oluyor." ifadesini kullanan Riviere, Fransa'nın Libya'da taraf tutmadığını savundu ve taraflara ateşkes ve siyasi çözüm çağrısı yaptı. 

Yorumlar