BIST11.064,85%0,37
USD33.0452%36.0526
EURO36,0276%42.9143
ALTIN2.562,09%0.49
Dünya

Soykırımcı İsrail Filistinlilere kabusu yaşatıyor: Gördüğü işkence psikolojisini bozdu

Soykırımcı İsrail, esir aldığı Filistinli sivillere adeta kabusu yaşatıyor. Çeşitli işkencelere maruz kalanlardan biri de 30 yaşındaki bedir Dahlan oldu. Gördüğü işkence karşısında şoka giren ve travma yaşayan Bedir, psikolojik olarak perişan bir halde. Gördüğü işkenceyi anlatan Bedir, soykırımcı İsrail askerleri tarafından şiddetli bir şekilde darbedildiğini anlattı.

Abone OlGoogle News
21 Haziran 2024 15:49

Soykırımcı İsrail ordusu, karadan, denizden ve havadan süren saldırılarda 7 Ekim'den bu yana 38 bine yakın Filistinliyi katletti.

Katledilenlerin çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturdu İsrail, bariz bir şekilde sistematik soykırıma imza atıyor, ve bu soykırıma dur demeyen ABD, İsrail'e maddi yardımlar yaparak sahip çıkıyor.

FİLİSTİNLİ ESİRLER SERBEST BIRAKILDI

Soykırımcı İsrail ordusu, Gazze'de esir aldığı 32 Filistinli sivili 1 ayın sonunda serbest bıraktı.

Serbest bırakılanlar arasında bulunan 30 yaşındaki Bedir Dahlan, gördüğü işkence ve şiddet nedeniyle travma yaşadı, psikolojisi bozuldu. Dahlan, kentteki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne getirildi.

"KABUS"

30 yaşındaki Bedir'i görenler gördüklerine inanamadı. Duruşuyla, bakışlarıyla ve konuşmasıyla şiddet ve işkenceye maruz kaldığı anlaşılan Bedir, geçirdiği 1 ayı "kabus" olarak tanımladı.

 

GÖZLERİ YUVASINDAN FIRLAYACAKMIŞ GİBİ DURUYOR

Soykırımcı İsrail'in uyguladığı şiddet ve işkenceler nedeniyle ruhsal bunalım yaşayan Bedir',n gözleri yuvalarından fırlayacakmış gibi duruyor.

Bedir, konuşmada güçlük çekiyor, gözlerini ve bacaklarını sabit bir halde tutamıyor. Filistinli Bedir'in yaşadığı kaygı ve ruhsal bunalım, tavırlarından anlaşılıyor.

"BEN DE ÖLÜRÜM, ÖYLE HİSSEDİYORUM"

Bedri Dahlan, soykırımcı İsrail askerleri tarafından işkenceye ve şiddetli bir şekilde darba maruz kaldığını anlattı.Ailesinin nerede olduğunu bilmediğini açıklayan Dahlan, hastaneden sonra nereye gideceğini de bilmediğini söyledi.Dahlan, "Hapishanede tutulduğun şartlar nasıldı? sorusuna şu cevabı verdi:

"Kabustu!"

Bedri Dahlan, gördüğü işkenceyi ve şiddeti şöyle anlattı: "Dövdüler. Otobüste kafamı yere yapıştırıp yukarı bakmamamı istediler. Ayaklarıma ve ellerime vurdular. Saklandım ve beni çıkaracak birini aradım."

Ailesini görmek istediğini söyleyen Bedri Dahlan, "Hastaneye geldim ama kendimi daralmış hissettim. Zaten ben de öleceğim. Ailemi görmek istiyorum."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar