BIST10.471,32%0,76
USD32.7746%35.0086
EURO35,0810%41.5128
ALTIN2.457,99%2.80
Dünya

Soykırım sessizliği! Masum siviller diri diri yakıldı

İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları 235 gündür aralıksız sürüyor. Son olarak uluslararası hukuku yok sayan İsrail, Refah'ta çadır kenti vurdu. Saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu en az 45 Filistinli hayatını kaybetti.

Abone OlGoogle News
28 Mayıs 2024 08:45

İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları durmuyor. İsrail, genç, çocuk yaşlı demeden binlerce masum insanı katlederken, dünyadan bu soykırıma tepkiler artarak devam ediyor.

İSRAİL'DEN REFAH'TA KATLİAM

7 Ekim'den bu yana Gazze'de 36 binden fazla kişiyi katleden İsrail, bu kez Refah'ı hedef aldı. Yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarına bombalar yağdıran İsrail, uluslararası hukuku yok saydı.

Katar merkezli Al Jazeera "İsrail güvenli bölgeye saldırdı, insanlar diri diri yandı" dedi.

İSRAİL,TEPKİLERE RAĞMEN REFAH'I HEDEF ALMAYI SÜRDÜRÜYOR

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, UAD'nin, 24 Mayıs'ta İsrail hakkında Refah'a yönelik saldırıları durdurma kararına rağmen, İsrail ordusu Refah kentinin batısındaki Tel es-Sultan Mahallesi'ni topçu atışlarıyla yoğun bir şekilde bombaladı ve insansız hava araçlarıyla (İHA) da ateş açtı.

İsrail ordusu, Tel es-Sultan'da Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) depolarının yakınında bulunan "Ebu Cerad" aileine ait çadırı bombaladı.

İsrail ordusunun, 2 gün önce bir çadır kampı hedef alarak 45 Filistinlinin ölümüne yol açtığı bölgede, yerinden edilmiş Filistinli ailenin çadırını hedef alması sonucu en az 3 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

İsrail ordusunun, Refah kentine yönelik başka bir saldırısında bir Filistinli öldü. Tel es-Sultan'daki Endonezya Hastanesi'nin üst katı İsrail ordusu tarafından hedef alındı.

İsrail ordusunun, yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı okulları, hastaneyi ve Tel es-Sultan Kliniği'ni hedef alması sonucunda Filistinli aile yeniden yerinden edildi.

BM YETKİLİLERİ, İSRAİL'İN REFAH'TAKİ KAMPA YÖNELİK SALDIRISINI KINADI

Birleşmiş Miller (BM) Genel Kurul Başkanı Dennis Francis, BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Başkanı Catherine Russel ve BM Acil Yardım Koordinatörü Martin Grifftihs, İsrail ordusunun hafta sonu Refah kentinde zorla yerlerinden edilmiş Filistinlilerin kampına düzenlediği saldırıyı kınayan açıklamalarda bulundu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar