BIST9.530,47%-0,18
USD32.5384%0.21
EURO34,8784%0.64
ALTIN2.484,60%0.91
Dünya

Gazze'de 20 kişi açlıktan hayatını kaybetti

İsrail ordusu tarafından açlıkla sınanan Gazze'de 20 kişi yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybederken, Sağlık Bakanlığınca yapılan açıklamada "Onlarca kişinin hastanelere ulaşamadan açlıktan öldüğüne inanıyoruz" denildi.

Abone OlGoogle News
07 Mart 2024 10:33

Gazze'de can pazarı devam ediyor. İsrail'in ablukası altındaki Gazze'de 153 gündür devam eden saldırılarda insanlık dramı yaşanıyor.

İnsani yardımların ulaşımının engellediği bölgede insanlar artık açlıktan ölmeye başladı.

Hayata tutunmaya çalışıyorlar

Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya’da yaşayan Filistinliler, yiyecek, içecek, barınma gibi sıkıntılarla birlikte hayata tutunmaya çalışıyor.

Son olarak Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından açlıktan ölen insanlara yönelik açıklama yapıldı.

Açlık ve susuzluk nedeniyle ölüyorlar

Yapılan açıklamada, İsrail'in abluka altına aldığı ve yardım girişine büyük ölçüde izin vermediği Gazze Şeridi'nde 2 kişinin daha açlık ve susuzluk nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

15 ve 72 yaşındaki 2 kişi hayatını kaybetti

Gazze şehrindeki Şifa Hastanesi'nde 15 yaşında bir çocuğun, Beyt Lahya şehrindeki Kamal Adwan Hastanesi'nde ise 72 yaşında bir kişinin yetersiz beslenme ve dehidrasyon nedeniyle yaşamını yitirdiği aktarıldı.

20 kişi açlıktan öldü

Son olarak Gazze Şeridi'nde açlık ve susuzluktan ölenlerin sayısının 20'ye yükseldiği kaydedildi. "Onlarca kişinin hastanelere ulaşamadan açlıktan sessizce öldüğüne inanıyoruz"

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Yetersiz beslenme ve dehidrasyon nedeniyle açıklanan ölü sayısı yalnızca hastanelerdeki ölüm sayısını yansıtıyor. Onlarca kişinin hastanelere ulaşamadan açlıktan sessizce öldüğüne inanıyoruz."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar