BIST7.901,51%-0,97
USD28.978%0.20
EURO31,2252%-0.03
ALTIN1.871,37%-0.82
Dünya

Görüşmede dikkat çeken olay! Köpek ısırdı

Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu'nun sahip olduğu köpek, Kişinev'e ziyaret gelen Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen'e saldırarak elini ısırdı.

Abone OlGoogle News
18 Kasım 2023 10:00

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Moldova'ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu'nun köpeği tarafında saldırıya uğradı. Maia Sandu'nun köpeği, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen'in elini ısırdı.

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, resmi ziyaret kapsamında dün geldiği Kişinev'de Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu ile başkanlık konutunda görüşme gerçekleştirdi.

SANDU, KÖPEĞİN KALABALIKTAN KORKTUĞUNU BELİRTTİ

İki lider konutun bahçesinde dolaşırken Sandu'nun "Codrut" adlı köpeği, Avusturya Cumhurbaşkanı Bellen'in elini ısırdı. Sandu, mevkidaşı Bellen'den özür diledi ve köpeğin kalabalıktan korktuğunu belirtti.

Ukrayna ve Romanya ile komşu olan Moldova, Avrupa Birliği'ne üyelik çalışmaları kapsamında Avusturya ve Slovenya ile görüşmelere ev sahipliği yapıyor.

Bellen ayrıca bugün Sandu'nun köpeğine küçük bir oyuncak hediye ettiğini aktardı. Avusturya Cumhurbaşkanı Van Der Bellen'in Moldova parlamentosu başkanıyla görüşmeye ise eli bandajlı olarak katıldığı görüldü.

Ukrayna ve Romanya ile komşu olan Moldova, Avrupa Birliği'ne üyelik çalışmaları kapsamında Avusturya ve Slovenya ile görüşmelere ev sahipliği yapıyor.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar