BIST7.762,61%-1,91
USD28.992%0.08
EURO31,2345%0.16
ALTIN1.859,20%-0.40
Dünya

Bu utanç bize yeter: Minareye işgal bayrağı astılar!

Günlerdir Gazze'de kadın, çocuk demeden binlerce masum sivili katleden işgalci İsrail, El Halil'in güneyindeki Muaz bin Cebel Camii'nin minaresine bayrağını çekti.

Abone OlGoogle News
04 Kasım 2023 12:22

İşgalci İsrail askerleri, El Halil'in güneyindeki El Fevvar kampına yönelik devam eden baskın sırasında Muaz bin Cebel Camii'nin minaresine İsrail bayrağı çekti. 

Gazze'de günlerdir çocuk ve kadın başta olmak üzere binlerce sivili katleden İsrail'in, cami minaresine bayrağını çekmesi tepkiyle karşılandı. 

Sosyal medyada yapılan yorumlarda, "Şu görüntü 57 İslam ülkesinin utancı olarak tarih sayfalarında yazılacak" denildi. "Biz sustukça onlar daha çok şey yapar", "Biz uyuyalım" gibi yorumlarda yapıldı.

 

ÖLDÜRÜLENLERİN YÜZDE 67'Sİ KADIN VE ÇOCUK 

Birleşmiş Milletler, Gazze Şeridi'nde 2 bin 325 kadın ve 3 bin 760 çocuğun öldürüldüğünü, bunun da tüm can kayıplarının yüzde 67'sine tekabül ettiğini açıkladı.

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin batısındaki Nasr Çocuk Hastanesinin girişini hedef aldı. Saldırıda ölen ve yaralananların olduğu belirtiliyor. 

ÇOCUK HASTANESİ VURULDU

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin güneyinde, Ali bin Ebi Talib ve El-İsticabe camilerini hedef aldı. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze'nin güneyinde bulunan söz konusu camileri birer saat arayla vurdu.

İsrail ordusu son olarak, Gazze’nin batısındaki Nasr Çocuk Hastanesinin girişini bombaladığı, saldırıda ölen ve yaralananların olduğu bildirildi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar