BIST7.913,76%-0,82
USD28.9711%0.17
EURO31,1850%-0.16
ALTIN1.871,43%-0.81
Dünya

İsrail'e savaş ilan ettiler! Sonra da füze yağmuruna tuttular

Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlatmasının ardından güneyde Hamas'la kuzeyde ise Hizbullah ile çatışan İsrail'e karşı 3. bir cephe açıldı. Husiler, çok sayıda İHA'yı İsrail yönüne fırlattıklarını duyururken Husilerin basını ise yaşanan gelişmeleri, 'Yemen, Aksa Tufanı'na girdiğini resmen duyurdu' başlıklarıyla sundu.

Abone OlGoogle News
02 Kasım 2023 17:58

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

HAMAS-HİZBULLAH DERKEN İSRAİL'E KARŞI 3. CEPHE AÇILDI

Lübnan'daki Hizbullah Örgütü ise İsrail katliamı sonrası 8 Ekim'den bu yana İsrail'e yönelik 105 saldırı düzenledi. Güneyde Hamas'la kuzeyde ise Hizbullah ile çatışmaya giren İsrail'e karşı 3. bir cephe daha açıldı.

Yemen'deki Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, çok sayıda insansız hava aracını (İHA) İsrail içlerindeki birçok hedefe doğru fırlattıklarını duyurdu. İHA'ların hedeflere ulaştığını bildiren Husiler, Gazze'de İsrail saldırıları durana dek askeri operasyonlarının süreceğini belirtti.

AKSA TUFANI'NA RESMEN KATILDILAR!

Husilerin basını ise yaşanan gelişmeleri, "Yemen, Mescid-i Aksa Tufanı'na girdiğini resmen duyurdu" başlıklarıyla sundu.

Arap basını, Husilerin İsrail'e 24 saat içerisinde 4. kez İHA saldırısına giriştiğini kaydetti.

Husiler, İbranice paylaştıkları bir füze görselinde İsrail'e açık bir tehditte bulundu. Paylaşımda İsrail'e hitaben "Günleriniz sayılı" ifadeleri kullanıldı.

İsrail ordusundan, bölgenin savunmasının güçlendirilmesi amacıyla Kızıldeniz'de savaş gemilerinin konuşlandırıldığı belirtilirken, Husilerin açıklamasına dair henüz yorum yapılmadı.

İSRAİL ORDUSU, HUSİLERİN ATTIĞI İKİ FÜZEYİ F-35'LE VURDU

İsrail ordusundan yapılan açıklamaya göre, son günlerde hava kuvvetleri radar sistemleri güneydoğudan atılan bir seyir füzesini tespit etti. İsrail hava kuvvetlerindeki "Adir" ismi verilen F-35 savaş uçakları havalanarak bu füzeyi imha etti.

Öte yandan, İsrail ordusu ABD-İsrail ortak üretimi Arrow hava savunma sistemiyle Kızıl Deniz açıklarında karadan karaya atılan bir füzeyi engellediklerini açıkladı. İsrail ordusu, söz konusu iki olaya ilişkin askeri video görüntüleri paylaştı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar