BIST11.147,57%0,07
USD33.0499%36.0367
EURO36,0018%42.7378
ALTIN2.564,63%-1.40
Dünya

Mısır: İsrail Gazze'ye yardımlara engel oluyor

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi, İsrail-Hamas çatışmasına ilişkin bir açıklama yaptı. Sisi, "Sivillerin Gazze'den Sina'ya göçü son derece tehlikelidir ve Filistin davasını tamamen bitirebilir. Barış sürecini yeniden canlandırmamız gerekiyor." dedi.

Abone OlGoogle News
20 Ekim 2023 16:07

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi milyonlarca Mısırlının Filistinlilerin Sina'ya zorla göç ettirilmesini reddedeceğini belirterek, böyle bir hareketin Mısır yarımadasını İsrail'e karşı saldırılar için bir üsse dönüştüreceğini söyledi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ebu Zeyd ise "Gazze Refah kapısı açık. İsrail Gazze'ye yardımların girmesini kabul etmiyor." ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan Mısır yarın Gazze krizine ilişkin bir zirve düzenleyecek. Ancak İsrail'in başlıca müttefiki ABD'den üst düzey bir yetkilinin ve bazı Avrupalı liderlerin zirveye katılmaması zirveden ne sonuç çıkabileceğine dair beklentileri azalttı.

Çatışmalar devam ederken aceleyle toplanan Kahire Barış Zirvesi, dışişleri bakanlarının yanı sıra çok sayıda Arap ve Avrupalı devlet ve hükümet başkanını bir araya getirecek.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar