BIST10.710,15%-0,57
USD32.8995%35.3293
EURO35,3464%41.6701
ALTIN2.459,20%0.35
Dünya

İsrail ölü sayısını açıkladı! İsrail Cumhurbaşkanı Herzog: Zor bir zamandan geçiyoruz

Hamas'ın başlattığı 'Aksa Tufanı' operasyonu sonrası İsrail ordusu, 'savaş durumu' ilan ederek çok sayıda savaş uçağıyla Gazze'nin Güney şeridine bomba yağdırmaya başladı.

Abone OlGoogle News
07 Ekim 2023 14:18

'Aksa Tufanı' operasyonunun ardından İsrail ordusu, çok sayıda savaş uçağıyla hava operasyonu başlatarak Gazze'nin Güney şeridine bomba yağdırmaya başladı. 

MISIR'DAN FİLİSTİN VE İSRAİL'E İTİDAL ÇAĞRISI

Mısır, Filistin ile İsrail arasındaki gerilimin riskleri konusunda uyarıda bulunarak taraflara "azami itidal" çağrısı yaptı.

Mısır Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Mısır Arap Cumhuriyeti, Filistin kentlerine yönelik bir dizi saldırının ardından Filistin ile İsrail tarafları arasında devam eden gerilimin korkunç tehlikeleri konusunda uyarıda bulundu." ifadeleri kullanıldı.

22 İSRAİLLİ ÖLDÜ

İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı, Gazze Şeridi'nden düzenlenen saldırılarda 22 İsraillinin öldüğünü duyurdu.

İSRAİL BAŞBAKANI NETANYAHU: SAVAŞTAYIZ!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'ın abluka altındaki Gazze Şeridi'nden başlattığı Aksa Tufanı operasyonu sonrası İsrail halkına seslenerek, "İsrail vatandaşları, savaştayız. Bir operasyon veya saldırı değil, savaş." açıklamalarında bulundu.

İSRAİL ORDUSU SAVAŞ UÇAKLARIYLA SALDIRI BAŞLATTI

İsrail ordusu onlarca savaş uçağıyla abluka altındaki Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığını duyurdu.

Ordudan yapılan yazılı açıklamada, onlarca savaş uçağının Gazze Şeridi'ndeki farklı Hamas hedeflerini vurmaya başladığı belirtildi.

"DÜNYADAKİ SON İŞGALİ SONA ERDİRECEK EN BÜYÜK SAVAŞIN GÜNÜDÜR"

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Komutanı Muhammed Deif, İsrail'e karşı “Aksa Tufanı Operasyonu” başlatıldığını duyurdu. “Bu, dünyadaki son işgali sona erdirecek en büyük savaşın günüdür” diyen Deif, operasyonun ilk 20 dakikasında İsrail’e ait askeri noktalara 5 bin roket ve havan fırlatıldığını aktardı. Deif, tüm Filistinlilere operasyona katılma çağrısında bulundu.

İSRAİL ORDUSU SAVAŞ DURUMU İLAN ETTİ

İsrail ordusunda ise savaş durumu alarmı ilan edildi. Roketli saldırılar sonucu İsrail'de 5 kişi hayatını kaybederken, silahlı bir grubun Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine sızması sonucu çıkan çatışma sürüyor. 

HAMAS İSRAİL'E AİT ASKERİ NOKTAYI ELE GEÇİRDİ

Hamas, Gazze Şeridi’nin güneydoğu sınırındaki İsrail’e ait Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı'nı ve çevresindeki askeri noktayı ele geçirdiğini iddia etti. 

YOAV GALLANT: HAMAS, BU SABAH BÜYÜK BİR HATA YAPTI

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, olaylarla ilgili yaptığı açıklamada "Hamas, bu sabah büyük bir hata yaptı ve İsrail'e karşı savaş başlattı. İsrail Savunma Kuvvetleri, tüm sızma noktalarında düşmanla savaşıyor. İsrail, bu savaşı kazanacak" ifadelerini kullandı.

İSRAİL TANKI İMHA EDİLDİ

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayı, Gazze Şeridi sınırına yakın bölgede bir İsrail tankını imha etti. 

ÖLDÜRÜLEN VE YARALANAN İSRAİL ASKERLERİ GAZZE ŞERİDİ'NE GÖTÜRÜLDÜ

10.34: Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından Gazze Şeridi çevresindeki İsrail bölgelerine başlatılan saldırının ardından öldürülen ve yaralanan bazı İsrail askerlerinin Gazze Şeridi’ne götürüldüğü ileri sürüldü.

LÜBNAN'DAKİ DÜRZİ LİDER CANBOLAT'TAN DESTEK AÇIKLAMASI

Lübnan'daki Dürzi lider Velid Canbolat, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının abluka altındaki Gazze'den İsrail'e başlattığı saldırılara ilişkin destek açıklaması yaptı.

İSRAİL SAVUNMA KUVVETLERİNDEN AÇIKLAMA: SONUÇLARINA KATLANACAKLAR

İsrail Savunma Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, “Hamas, Gazze Şeridi'nden İsrail topraklarına yoğun roket atışı başlattı ve İsrail topraklarının birçok farklı noktasına sızdı. Hamas, bu saldırının sorumlusudur. Bu olayların sonuçlarına katlanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Silahlı bir grubun İsrail topraklarına sızmasının ardından Gazze sınırında yaşayan İsraillilere dışarı çıkmama uyarısı yapıldı.

İSRAİL ZOR BİR ZAMANDAN GEÇİYOR

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, İsrail'in zor bir dönemden geçtiğini belirtti.

Herzog, abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e yönelik başlatılan saldırıların ardından X sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

"İsrail zor bir zamandan geçiyor." ifadesini kullanan Herzog, İsraillilere ordu güçlerinin talimatlarını dinleme, karşılıklı güven ve sükunet gösterme çağrısında bulundu.

İsrail Dışişleri Bakanlığı da X sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Hamas'ın sızma operasyonuyla bir saldırı altında oldukları ve kendilerini korumak için her şeyi yapacakları" ifade edildi.

İsrail Başbakanlığı da yerel saatle 13.00'te Tel Aviv'de güvenlik kabinesinin toplanacağını duyurdu.

HAMAS, 'AKSA TUFANI' OPERASYONUNU BAŞLATTI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, bu sabah erken saatlerde İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” operasyonu başlattığını duyurdu. İsrail içine sızma operasyonu ile roketli saldırılar düzenleniyor.

İsrail medyası, roket saldırıları sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 100'ü aşkın kişinin yaralandığını aktarmıştı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar