BIST1.551,51%7.4465
USD7.437%-0.20
EURO9,0518%-0.53
ALTIN443,66%-0.30
Akit HaberAnne-BebekAşermek Cinsiyeti Belirler mi?
Anne-Bebek

Aşermek Cinsiyeti Belirler mi?

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde doğacak olan bebeğinize yeni kıyafetler almak için, odasını baştan aşağıya döşemek için ve ona birbirinden güzel yenidoğan bebek eşyaları almak için sabırsızlanacağınızı tahmin etmek hiç de zor değil. Fakat tüm bunları yapabilmek için elinizde bulunması gereken bir veri var… O da; bebeğinizin cinsiyeti.

Abone OlGoogle News
12 Ocak 2021 10:57

Anne adaylarının hamileliklerinde yaşadıkları ilgi çekici dönemlerden biri de şüphesiz ki aşermedir. Çünkü hamilelik dönemindeki kadının ne aşereceği çevresi tarafından merak edilen, eşi tarafından da gerginlikle beklenen bir andır.

Örneğin anne adayının canının karlı bir Ocak akşamında karpuz aşermesi baba adayını oldukça uğraştıracaktır. Gerilim de bu minvaldeki istekler kaynaklıdır. Ayrıca aşermenin bir başka anlamı daha vardır. Herkes tatlı aşeren kişinin bebeğinin kız olacağına, ekşi ve tuzlu aşeren kişinin ise bebeğinin erkek olacağına inanmaktadır.

Bebeğinizin cinsiyetini ultrasonda görmek için yaklaşık 16 hafta bekleyemeyecek kadar heyecanlanıyorsanız; aşağıdaki yöntemlerle kızınız mı yoksa oğlunuz mu olacağına dair bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Hamileyken Cinsiyet Tahmin Etme

Bedeninizin hamileyken bazı değişimler göstermesi oldukça normal. Bu dönemde kilo almak, karın bölgesinde çatlakların oluşması, ayakların şişmesi ya da sürekli yoklayan mide bulantıları sadece size özel değil… Tüm anne adayları bu durumları hamilelik döneminde yaşıyorlar. Fakat bu zor durumlar bazen size ipuçları da veriyor. 

 

Hamilelikte Mide Bulantısı Cinsiyeti Belirler mi?

Mide bulantılarının hamilelik döneminin klasik rutinlerinden biri olduğunu söylemek mümkündür. Hamile kalan anne adayı, hormonların da etkisiyle yemek yemeye hatta yemeklerle ilgili konuşmaya bile dayanamayabilir. Çünkü sürekli olarak midesi bulanıyordur. Peki, anne adayını bu kadar rahatsız eden mide bulantılarının cinsiyet belirleme noktasında size fikir veren önemli bir ipucu olduğunu biliyor muydunuz? Şöyle ki; üst üste gelen tesadüfler eğer sabahları kusuyorsanız kızınız olacağını, daha geç vakitlerde kusuyorsanız da oğlunuz olacağını söyler.

Gebelikte Kilo Alımına Göre Cinsiyet Belirleme

Kilo almak da hamileliğin en olağan yanlarından biridir. Anne adayları farklı şekillerde kilo alabilir. Örneğin iki arkadaş aynı anda hamile kaldığınızı varsayalım. Siz tüm kiloyu karnınızdan alırken, arkadaşınız kilosunu vücudunun her yerinden daha orantılı alabilir. Öyleyse size bir haberimiz var. Batıl inançlara göre sizin oğlunuz olacak, arkadaşınızın da kızı… Yani sadece karnından kilo alan kişilerin oğulları olacağına inanılırken, vücudunun tümünden kilo alan kişilerinse kızları olacağına inanılmaktadır.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar