BIST1.776,41%12.5373
USD12.3373%2.87
EURO13,9807%3.94
ALTIN713,05%3.30
Akit HaberAktüelTürkiye'de yaşayan İngilizlerin en pahalı bulduğu şey açıklandı
Aktüel

Türkiye'de yaşayan İngilizlerin en pahalı bulduğu şey açıklandı

Türkiye'de yaşayan İngilizlerle yapılan ankette dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Otomobil fiyatlarının yüksek bulunduğu ve trafikten dolayı otomobil alınmaması tavsiyesi yaptılar...

Abone OlGoogle News
19 Kasım 2021 13:47

İngiliz basını, Türkiye'de de şubeleri olan bir İngiliz bankanın yaptığı araştırma sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Ankette, Türkiye'de yaşayan "yabancı çalışanların" yorumları öne çıktı.

İngiltere’nin köklü tabloidlerinden Daily Express, HSBC Expat Explorer isimli anket çalışmasını okurlarına duyurdu.

Türkiye’de yaklaşık 34.000 İngiliz vatandaşının yaşadığına dikkat çeken gazete, birçok İngilizin Ege ve Akdeniz sahillerinde yaşadığını fakat ülkede çalışanların ise genellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük kentleri tercih ettiğini aktardı.

HEM PAHALI HEM KARMAŞIK

Anket çalışmasında ise Türkiye’de yaşayan İngilizlerin yorumları  öne çıktı. Türkiye’de ılıman ve güneşli hava, doğa ve yaşamın ucuz olması övülürken, tek bir konuda ise uyarıda bulunuldu.

Türkiye’de çalışan İngilizler, Türkiye’de yaşayanların ya da yaşama planı yapanları uyararak otomobil satın alınmaması gerektiğini söyledi. Ankete katılanlar, “Türkiye’de otomobil fiyatları çok pahalı. Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız otomobil almayın. Çok pahalı, çok karmaşık ve şehri toplu taşıma ya da taksiyle gezmek çok daha kolay” açıklamasını yaptı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar