BIST1.409,56%9.2945
USD9.2595%0.79
EURO10,7585%0.85
ALTIN526,39%-0.72
Akit HaberAktüelTrendyol’dan Eski CHP’li Aydın Ayaydın’a suç duyurusu
Aktüel

Trendyol’dan Eski CHP’li Aydın Ayaydın’a suç duyurusu

E-ticaret platformu Trendyol, şirketi karalamaya yönelik iddialarda bulunduğu gerekçesiyle Eski CHP’li Milletvekili Aydın Ayaydın hakkında suç duyurusunda bulundu.

Abone OlGoogle News
13 Ekim 2021 17:38

Son dönemde yazılarında sık sık Trendyol’a ilişkin iddialarda bulunan Aydın Ayaydın’a Trendyol tarafından suç duyurusunda bulunulduğunu öğrendi.

Kamu davası açılması talep edildi

T24 yazarı eski CHP’li Milletvekili Aydın Ayaydın hakkında Trendyol, 8 Ekim tarihli yazısı üzerine “Haksız Rekabet” iddiasıyla kamu davası açılmasını talep etti.

Trendyol dava dilekçesinde Aydın Ayaydın tarafından kullanılan ifadelerden bir kısmının yanlış, bir kısmının yanıltıcı ve bir kısmının ise gereksiz yere incitici olduğunu belirtti.

Dilekçede yer alan ifadeler

Trendyol’un İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede Ayaydın’ın ‘TTK’nın 55/1-a maddesinde belirtilen bir hal olan “başkalarını veya onların mallarını, iş ürünlerini, fiyatlarını, faaliyetlerini veya ticari işlerini yanlış, yanıltıcı veya gereksiz yere incitici açıklamalarla kötülemek”’ şeklindeki eyleminin söz konusu olduğu ifade edildi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar