BIST2.554,08%0,43
USD16.9258%-2.46
EURO17,8420%-2.42
ALTIN992,10%-2.33
Aktüel

Kağıthaneli gençler dronelar ile pratik yaptı

Kağıthane Belediyesi'nin gençlerin, insansız araç teknolojisini yakından tanımaları için başlattığı eğitimlerde pratiğe geçildi...

Abone OlGoogle News
08 Haziran 2022 22:15

Kağıthane Belediyesi'nin gençlerin, insansız araç teknolojisini yakından tanımaları için başlattığı eğitimlerde pratiğe geçildi.

Kağıthane'de 15-25 yaş aralığındaki 200 gence özel olarak İHA-1 drone pilotu eğitimi kursu açıldı. Kağıthane Belediyesi'nin üstlendiği proje ile gençlere insansız hava araçları, havacılık kuralları, uçuş prensipleri, meteoroloji, hava trafiği, kumanda sistemi, cihaz bakımı ve onarımı konularında eğitimler veriliyor.

Teorik eğitimlerini tamamlayan gençler Hasbahçe'de drone uçurarak ilk pratiklerini yaptılar. Uzman eğitmenlerin gözetiminde yapılan uygulamalı derste öğrenciler dronlarla kalkış, manevra, takip ve iniş hareketlerini başarıyla tamamladı. Teorik ve pratik olarak toplam 32 ders saati süren eğitimlerin sonunda kursiyerler sınavdan başarıyla geçerlerse, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA-1 drone pilotu sertifikası almaya hak kazanacaklar.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de Hasbahçe'deki uygulamalı eğitime katılarak dersi takip etti. Başkan Öztekin proje ile ilgili olarak; '' Gençlerimiz yapay zeka ve otomasyon sistemleri hakkında edindikleri bilgiler ile inanıyorum ki ileride ülkemizin bu alandaki gelişiminde de söz sahibi olacaktır.'' dedi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar