SporSpor YazarlarıYazarlar

Bana ne şampiyondan!

Bu yazıyı yorum yapmaktan bilgi paylaşmaktan öte spor basınının bir bireyi olarak samimi düşüncelerimle kaleme alıyorum.

Düzene uyup; hakemdir hata yapar, futbol bu her şey olur, siyaset hiç futbola bulaşır mı? klişeleriyle yazamam. Çünkü bunlar insanları uyutmaktan, kandırmaktan öteye gitmez.

Maalesef bu haftadan sonra iyice inandım ki;  Süper Lig’de kurgulanmış bir oyun oynanıyor.

Kimse bana M.Başakşehir’in 8 puan öndeyken liderliği Galatasaray’a kaptırmasını, göz göre göre yapılan hakem hatalarını, (Sadece Ç.Rizespor-Galatasaray maçını kastetmiyorum. Bu sezon Galatasaray aleyhine de çok hatalar yapıldı)  bir taraf bağırıp çağırırken,  diğer tarafın önce ayaklanıp sonra hiçbir şey olmamış gibi susmasını hatta Beşiktaş’ın 13 puan geriden gelip şampiyonluğa ortak olmasını, ‘futbol’ diye anlatamaz.

Peki bu oyun kimler tarafından oynanıyor ? Tahminim var fakat “Kesin böyle” diyemediğim için yazamıyorum. Ancak sadece futbolun içinden değil dışından da müdahelenin olduğu çok açık.

Ne yazık ki olan uyutulan duygularıyla oynanan taraftarlara oluyor.

Pazar günü Türk Telekom Stadyumu’nda oyunun son perdesi oynanacak.

Kazanan şampiyon… Galatasaray mı olur, M.Başakşehir mi olur hiç bilmiyorum. (Daha doğrusu kimin olması isteniyor bilemiyorum)

Bu saatten sonra da hiç ilgilenmiyorum.

Galatasaray’ın yerinde olsam…

Ç.Rizespor-Galatasaray maçındaki hakem hataları sonrası yer yerinden oynadı.

Taraflı tarafsız herkes maçın hakeminin sonuca etki ettiğini kabul ediyor. Vahim olanı; hataların kasıtlı olarak görülmesi.

Bazı Galatasaraylılar’ın da bu sonucu sindiremediğini biliyorum.

TFF’nin bu maçı kural hatası nedeniyle tekrar ettirebileceği konuşuluyor.  Ancak bu çok zayıf bir ihtimal.

Ama keşke Galatasaray Kulübü çıkıp bu kadar tepkiye karşı “Biz yine oynarız”diyerek maçı tekrar oynamak için başvursa…(Bu kurallara göre mümkün değil ama niyet bile yeter)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close