Spor YazarlarıYazarlar

Galatasaraylılar’ı uyutmayın!

Sizin futbolcunuz maç içerisinde rakibinin hayalarına tekme atacak, hakem ‘devam’diyecek… Sizin futbolcularınız rakibe uçan tekme atacak, boğazını sıkacak, soyunma odasına kadar kovalayacak…Yardımcı antrenörünüz rakip takımın futbolcusuna saldıracak…Sizin teknik direktörünüz saha içinde hakeme hakaret edecek, yetmezmiş gibi maç sonunda meydan okuyacak. Hızını alamayıp 2 gün sonra da sallamaya devam edecek.

Ondan sonra da siz, verilen cezaları beğenmeyip, “Kahpece saldırıyorlar, tahrik ediyorlar”diyerek veryansın edeceksiniz.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz büyük yanlış yapıyor.

Tamam…Haksız da olsanız kulübünüz için bir şeyler söylemek anlaşılabilir bir durum. Ama bunu yaparken ağzınızdan çıkan sözlere dikkat etmeniz gerekmiyor mu ?

Sayın Cengiz, kutsal ittifaktan, kahpelikten söz ediyor.

Peki haklı mı ? Kesinlikle hayır… Hiç o yana, bu yana çevirmeye gerek yok. Galatasaraylı futbolculara ve teknik direktör Fatih Terim’e hak ettiiği cezalar verildi. Hem de en alt sınırdan.

PFDK, futbol disiplin talimatında ne yazıyorsa onu uyguladı. Size bir şey söyleyeyim mi; hem de az ve eksik uyguladı.

Örnek; rakibine acımasızca tekme atan Belhanda’ya ceza yok. Başta Muğdat Çelik olmak üzere olaylara karışan birkaç futbolcu PFDK’ya bile sevkedilmedi.

Peki hal böyleyken, sayın Cengiz niye böyle konuşuyor ? Çünkü başarısızlığın, tükenmişliğin üzerini örtmek istiyor. Hem de tehlikeli bir şekilde… Taraftarı ateşleyerek…

Galatasaraylı taraftarlar geçtiğimiz günlerde sokağa çıktı. Peki bundan sonraki maçlarda sahaya inerse bunun hesabını kim verecek ?

Sayın Cengiz’e soruyorum: Hakem hatalı diyelim. Peki siz hocanıza “Maçı 2-0’dan 2-2’ye nasıl geldi? Bu takım niye haftalardır kazanamıyor ? diye sordunuz mu ? Hocam sen ne yaptın ? Niye hakeme saldırıyorsun ? dediniz mi ? Yedek kulübesindeki futbolcular sahaya nasıl girer, haklıyken neden haksız duruma düştük ? diye düşündünüz mü ?

Mutlaka düşünmüşsünüzdür. Ama gerekeni yapmak yerine kolay yolu seçip, suçu hakeme ve TFF’ye yüklediniz.

Kabul edin;  Tüm yetkiyi Fatih Terim’e verip sorumluktan kaçtınız ! Hiçbir şekilde hesap sormadınız ! Transferde hiçbir şey yapmadınız ! Üstüne Gomis’in satılmasına onay verip takımı dinamitlediniz. (Gomis’i Başkan Cengiz değil Terim gönderdi. Florya’da Terim’den habersiz kuş uçmaz.) Dolayısıyla takımı golcüsüz bıraktınız ve bu hale gelmesine neden oldunuz. Şimdi de suçu başkalarına yıkıp işin içinden sıyrılmaya çalışıyorsunuz. Hem de yanlış üstüne yanlış yapan teknik direktörünüze çanak tutarak.

Takım iyi değil. Şampiyonlar Ligi’nde rahat çıkacağı grupta 3.oluyor. Hocanız kendini kaybetmiş durumda. Ama siz bunları çözmek yerine suçu hakemlere, TFF’ye yüklüyorsunuz ? Yani Galatasaraylılar’ı uyutuyorsunuz.

Ancak bu böyle devam etmez. Böyle giderse ‘mağduruz’ diye şimdi size destek veren taraftarar bir süre sonra tribünleri “istifa” diye inletir.

O zaman ne siz kalırsınız, ne de sayın Terim.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close